Alexander Ashford

26. ledna 2012 v 18:02 | natla |  Resident Evil Code: Veronica X - Postavy
Alexander, syn bohatého šlechtice Edwarda Ashforda, pomáhal svému otci ve výzkumu Progenitor viru. Nicméně, Virologie nebyla biologie, ve které byl dobře znalý a měl o ni zájem, a místo toho používal, co věděl o genetickém inženýrství, aby se stal výzkumným pracovníkem Umbrelly. Jeho nejvýznamějším úspěchem byl virus, který reguluje inteligenci. I přes to zůstal relativně menším vědcem a nikdy nebyl odměněn.

Doufal, že by ji mohl dobře využít, použil pokročilou klonovací techniku a odcizil DNA z mrtvoly matky Ashfordovy rodiny, Veroniky. Spolu s její DNA, vytvořil pár dvojčat, kterým dal jméno Alfred a Alexia.
Alfred měl mírně nadnormální intelekt, zatímco Alexia byla génius. Vytvoření těchto dvojčat bylo přinejlepším děsivé. Zjistí, že by bylo neúnosné, kdyby někdo našel tyto záznamy, tak je schoval do tajné místnosti v základně na Antarktidě. Nicméně, Alfred tajnou místnost našel, ale dveře potřebovaly tři rodinné drahokamy, aby se mohly otevřít. Dva získal snadno, protože patřily jemu a jeho sestře, ale musel podvést otce, aby získal poslední. Nakonec uspěl a otevřel dveře. Alfred si přečetl záznam a zešílel, když zjistil, že je jen nezamýšlený vedlejší produkt experimentu na otcově účtu a brutální pravdu o experimentech, které měly za následek stvoření jeho sestry.
Někdy v této době, Alexander začal vyjadřovat znepokojení kolem Alexiiny posedlosti T-Veronica virem, virovým druhem spojující Progenitor virus a DNA mravenčí královny. Tolik se obával, že nainstaloval speciální anti-bio-organickou zbraň, známou jako lineární raketomet, jen v případě, že by se stala nekontrolovatelným monstrem, kdyby se infikovala.

Změna
Alfred, rozhořčen na svého otce, že jej neudělal stejně inteligentního jako Alexiu, uvěznil Alexandera a použil jej jako pokusné morče pro testování Alexiina experimentálního virového druhu, T-Veronica viru. Po pokusech se nepřijatelně zhoršil, a tak ho dvojčata připoutaly v tajné místnosti na Antarktidské základně, kde se z něj nakonec stalo monstrum, známé jako Nosferatu.
Byl držen v zajetí patnáct let, ale nakonec se mu podařilo uprchnout, když Steve Burnside a Claire Redfieldová unikali ze základny na Antarktidě.
Nosferatu se dostal k heliportu, zrovna když Steve a Claire přišli na střechu. Claire s ním bojovala. Byl však zabit v důsledku poškození hrudníku a Claire se Stevem utekli.

Zajímavosti
- Nepřeměněný Alexander se na chviličku objevil v Resdient Evil: Darkside Chronicles, kde zmiňuje jeho obavy z Alexiiny posedlosti T-Veronica virem.
- Alexanderovo mutantní jméno, Nosferatu, je inspirováno upírem Orlokem, z Německého hororu Nosferatu. Původ je nejasný, ale může to být odvozeno od Rumunského slova nesuferit (nesnesitelný) nebo Řeckého nosophoros (nemocný).
- V Code: Veronica je možné zabít Nosferatu jedinou střelou do srdce Alfredovou sniperkou, ale vyžaduje to extrémní přesnost. Pokud se trefíte, spustí se speciální scéna, ve které Claire řekne "Mám tě!" a střelí jej do srdce.
- V Code: Veronica X existují dvě scény, jinačí než výše zmíněná. Pokud jste Nosferatu nezabili na první střelu, tak po pár dalších výstřlelech Claire řekne "Už tě mám!" a střelí jej do srdce. Druhá je, když použijete nůž, Claire řekne to samé, ale místo výstřelu jej do srdce bodne.
- V Darkside Chronicles, když Steve a Claire bojují proti Nosferatu, nevylučuje jedovatý plyn, ale používá svá chapadla, kterými vytáhne kus ledu a hází jej po vás.
- Jeho jed se nedá léčit modrou kytkou.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.