Červen 2012


Heather Mason - část 3

25. června 2012 v 15:29 | natla |  Silent Hill 3 - Postavy
Pokud si chcete přečíst o Heatheřině osobnosti, klikněte zde. Pokud chcete vědět o její roli ve hře, klikněte zde.

Vzhled
Heather má krátké vlasy obarvené na blond. Pravá barva jejích vlasů je černá nebo tmavě hnědá jako u Alessy nebo Cheryl. Nosí oranžový rolák bez rukávů, na něm bílou vestu s kapucí a čtyřmi předními kapsami, zelenou sukni a hnědé, vysoké boty. Dále její ruky zdobí dvě potítka a hodinky.
Jeden zajímavý a pozoruhodný aspekt Heather je, jak je Heather realistická, jako lidská bytost (včetně její osobnosti a vzhledu) ve srovnání s mnoha dalšími, běžnými ženskými postavami ve videohrách (ty mívají bezchybnou pleť, štíhlou postavu a velká prsa). Zblízka Heatheřina tvář ukazuje pár pih a další skvrny na kůži. Její oči jsou trochu oteklé na narůžovělé, jako by byla unavená a uslzená. Její vlasy jsou neuspořádané s roztřepenými konečky.

Heather Mason - část 2

25. června 2012 v 15:21 | natla |  Silent Hill 3 - Postavy
Pokud si chcete přečíst o Heatheřině osobnosti, klikněte zde

Role ve hře
Jednoho dne, kdy jde Heather do obchodního centra, omylem usne v Happy Burgeru, kde sní o Silent Hillu. Prochází skrz temný zábavní park a na cestě po kolejích horské dráhy ji přejede vozík. Po probuzení najde telefon a dá Harrymu vědět, že je na cestě domů. Když Heather vyráží pryč, pokouší se ji zastavit muž jménem Douglas Cartland, který si s ní chce promluvit o jejím "narození". Heather myslí, že je Douglas úchyl, tak uteče oknem za záchodech. Nicméně, ulička u obchoďáku je z obou stran blokovaná a Heather je nucena vrátit je zpět do budovy, jenže vstoupí skrz část pro zaměstnance. Heather potká příšeru, kterou se jí podaří zabít jen pistolí. Je touto situací otřesena, protože ví, že příšery neexistují.

Heather Mason - část 1

25. června 2012 v 14:24 | natla |  Silent Hill 3 - Postavy
Heatheřino skutečné jméno je Cheryl Mason, adoptovaná dcera spisovatele Harryho Masona, který přežil události první Silent Hill hry. Když Harry utíkal ze Silent Hillu, dala mu Alessa novorozence, který je jak Cheryl, tak i Alessa. Harry i s dítětem odešel do Portlandu, kde byli přepadnuti členem kultu, kterého Harry v sebeobraně zabil.

Silent Hill 3 - Podobnosti k Silent Hill 1

24. června 2012 v 11:27 | natla |  Silent Hill 3 - info
Ve třetím pokračování úžasné hry Silent Hill je pár podobností k prvnímu dílu.


REC:VX - Nepovinné a měnitelné scény

23. června 2012 v 15:51 | natla
Tento článek se zabývá částmi hry, které jsou nepovinné nebo se mění. Nepovinné části mohou být úplně vynechány a proměnlivé části mohou být dokončeny v jiném pořadí, nebo jiným způsobem, který stejně nebude mít vliv na výsledek hry.

Graveworm - I - The Machine (můj překlad)

23. června 2012 v 10:27 | natla |  Překlady textů
Já - Stroj

Vyvolání - krevních vrstevníků skrz mé žíly
Nevidím tvář nevidomého pekla
Vyvolání - pro poznání chladna
Temný a šedý - jako strojResi 3 - Chyby a pár zajímavostí

22. června 2012 v 14:10 | natla |  Resident Evil 3: Nemesis - Info
- Může mi někdo říct, co se stalo se všema modrýma blokádama, které jsme viděli v ulicích Raccon City, v Resident evil 2? Položili je tam snad, až přes ně Jill prošla?
- Další velká chybička je, že podle manuálu a na zadní straně CD se říká, že Jill opustila S.T.A.R.S. Ve hře o tom ale není žádná diskuze a navíc máme i S.T.A.R.S. kartu od Jill. Nemesis měl dopadnout pouze členy S.T.A.R.S. a ona sama připustí, že je členka S.T.A.R.S. Tak co s tím je?
- Věděl někdo, že design pro Nemesise je dřívější design pro Mr. X z Resident Evil 2?
- Další divná věc je, že když hrajeme za Jill, můžeme snadno zabít nepřátele jako nic. Ale v zahajovací scéně, celý SWAT tým a policisti byli poraženi tak zatraceně snadně....

Resident Evil 3 - Zápletka a zajímavosti

22. června 2012 v 13:59 | Natla Dahmer
"Všechno to začalo jako obyčejný den v září. Obyčejný den v Raccoon City. Město řízené Umbrellou. Nikdo se jim neodvážil oponovat. To a nedostatek síly by nakonec vedl k jejich zničení. Předpokládám, že museli nést následky svého jednání, ale nedošlo by k žádnému odpuštění. Kdyby jen měli odvahu k boji...
Ale je pravda, že jakmile se kola spravedlnosti začala otáčet, nic je nezastavilo. Nic! Byla to poslední šance Raccoon City...
A moje poslední šance, můj poslední útěk..."Eddy (T3)

21. června 2012 v 17:23 | Natla Dahmer

Resident Evil 2 - Zápletka

21. června 2012 v 16:14 | natla |  Resident Evil 2 - Info
Hra se odehrává v Raccoon City, Středozápadní Americké horské obci. Téměř všichni její obyvatelé byli změněni na zombie, a to kvůli t-viru, novému typu biologické zbraně - tajně vyvinutou farmaceutickou společností Umbrella. Dva herní protagonisté jsou Leon S. Kennedy, policejní nováček (první den v práci) a Claire Redfield, vysokoškolská studentka, která hledá svého bratra, Chrise. Po příjezdu do města, Claire a Leon našli cestu na policejní stanici, kde hledali ochranu před zmutovanými obyvateli. Tam zjistili, že většina policistů je již zabito, a že Chris opustil město, aby prozkoumal ředitelství Umbrelly v Evropě. Bez zbývající motivace k pobytu, protagonisté se rozdělili, aby našli další přeživší a uprchli z města. Při hledání únikové cesty, Claire potká malou dívku jménem Sherry, která utíká před neznámým tvorem, a Leon se setkává s Adou Wong, která tvrdí, že hledá svého přítele Johna, výzkumníka Umbrelly.
Resident Evil Outbreak #1 - Palebné zbraně

18. června 2012 v 9:35 | natla |  Resident Evil: Outbreak 1 - Info
Pistol (Berreta 92F/FS)
Standartní zbraň. Maximální počet nábojů do této zbraně je 15. Mark ji má v každém scénáři ve svém inventáři.

Zbraň na hřebíky
Není tak dobrá, jako standartní pistol, ale dá se použít. Místo střílení s ní po nepřítelích se taky dá použít k zabarikádování vchodu. Maximálně se do ní vejde 20 hřebíků. Není do ní žádný zásobník, takže jakmile vyplýtváte všechny hřebíky, můžete ji za něco vyměnit.

SG pistol (SIG P228)
Docela silnější než občejná pistol, ale maximálně se do ní vejde 13 nábojů. Je k nalezení pouze ve druhé kapitole, protože ji používají zaměstnanci Umbrelly.