Březen 2013Giant Majini

29. března 2013 v 10:45 | natla |  Resident Evil 5 - Monstra a nepřátelé
Popis
Z nějakého důvodu, tito jedinci reagovali mnohem více pozitivně na Plagas než ostatní, a tak jejich těla rostla a poměrně se zvýšila i jejich síla. Obří Majini nosí neprůstřelné pokrývky hlavy, takže břicho, záda a nohy jsou nejlepší terč. Jsou ozbrojení obrovskou ostnatou tyčí z kostí jejich nepřátel, se kterou švihají obrovskou silou. Stejně jako ostatní členové kmenu Ndipaya, hodně skáčou, takže nepotřebují žebříky. Když Giant žemře, ztratí Modrou záhadu.

Nový design (29. 3. 2013)

29. března 2013 v 2:12 | Natla Dahmer |  Můj Blog
Tak, máme zde opět nový design...

Ndipaya

28. března 2013 v 15:33 | Natla Dahmer |  Resident Evil 5 - Monstra a nepřátelé
Ndipaya byl kmen západních Afričanů, žijících poblíž pobřežní oblasti Kijuju. Ve 20. století trpěli drastickým snížením své populace a na počátku 21. století možná vymřeli úplně.

HISTORIE
Kmen sídlil převážně v jeskyních na okraji mokřadů. Tam si postavili své rozlehlé podzemní království. Avšak v nějakém bodu jejich historie opouštěli své prosperující město do mokřadů. Posílali však chlapce a mladé muži ve věku mezi třinácti a pětadvaceti lety zpět do města, aby jej hlídali.
Kolem září 1966 bylo jejich město objeveno při botanické expedici, kterou vedli Ozwell E. Spencer a James Marcus. Ti hledali květinu, kterou místní znali jako "Schodiště slunce". To vedlo ke konfliktu, dokud po třech měsících expedice neskočila a neodešla se vzorky, které hledali.
V březnu roku 1968, po neúspěšném výzkumu, se doktor James Marcus a jeho student Brandon Bailey vrátili, aby získali více vzorků. Při dotazu ohledně obrany Ndipayů, lord Ozwell E. Spencer nevrhl, aby James jejich zemi prostě zabral. To vyústilo ve druhý konflikt, který pokračoval i v září, kdy si expedice najala ozbrojené vojáky. Ndipayové začali rychle prohrávat nad západní technologií. To vedlo k ještě horším problémům, když mladí bojovníci začali rituálně konzumovat vysoce toxickou rostlinu, aby získali nadlidské schopnosti. Brzy byli nuceni expedici přenechat polovinu podzemního města, která zahrnovala Zahradu slunce. Odmítli však úplně opustit svou oddanost městu.
Nicméně, s instalací výzkumného zařízení v areálu, byli lidé vyhnáni ze svého města úplně. V jeskynním laboratorním komplexu pak zkoumali Schodiště slunce, ze které pak vytěžili Původní virus. Tento výzkum se stal důležitou součástí zrodu společnosti Umbrella.
Stejně jako kmne Sodibaya z mokřadu, byl i kmen Ndipaya předmětem experimentů s Plagasem typu 3. Ženy a děti z kmene nedokázali žít společně s parazitem a zemřeli.
Jejich jedinečná civilizace mohla potkat svůj konec, když členy kmene zabili agenti B.S.A.A., Sheva Alomar a Chris Redfield.

Death by Degrees (Můj návod) - Mise 18

22. března 2013 v 22:57 | Natla Dahmer |  DbD - Můj návod
Mise 18
V rohu poblíž Lanina těla je save point, takže se uložte a vyběhněte po schodech. V kufříku poblíž je magnetická zbraň. Pak jděte k panelu poblíž. K ovládání panelu použijeme Lukasovy hodinky. Hra vám řekne, jak se ručičky používají. Levým analogem ovládáte hodinovou ručičku a pravým analogem ovládáte minutovou ručičku. Máte minutu na to, abyte na panelu nastavili 5:40. Poté do půlminuty nastavte 4:35. Pak nastavte 9:00, ale na to máte jen deset vteřin. Jakmile budete mít hotovo, následuje scéna.

Chainsaw Majini

22. března 2013 v 22:51 | natla |  Resident Evil 5 - Monstra a nepřátelé
Popis
Jeho zbraň výběru je motorová pila a nebude váhat ji použít s brutální účinností. Pokud jeho útoky hráče nezabijí, tak jej pošlou do stavu umírání.

Vystoupení
- Majini s motorovou pilou je ve městě a objeví se, když postavy půjdou po schodech nahoru k brance. Nese klíč strážného, který musíte získat, abyste postoupili ve hře.
- Třikrát se objeví v ropných polích. Poprvé na vrcholu, kde otočíte ventilem, abyste vypli oheň, který blokuje cestu. Druhý motorovák přijde, jakmile otevřete branku po otočení dalším ventilem. Třetí přijede výtahem, když bude Josh Stone odemykat dveře, zatímco jej Sheva a Chris budou krýt.
- Objeví se v komunikačním zařízení Tricellu, kde zaútočí na Jill Valentine a Joshe Stona. Po smrti ztratí klíč, který Joshovi a Jill umožní do zařízení vstoupit.
- Zjeví se i v žoldácích a versus módu, kde jsou dvě varianty: červeně oblečená varianta a modře oděna varianta.

Executioner Majini (Red)

20. března 2013 v 21:20 | natla |  Resident Evil 5 - Monstra a nepřátelé
Červený kat byl původní koncept designu Majini popravčího. Ve hře je viděn jako upravená, silnější verze normálního kata. Má nápadný Plaga nebo masité části. Lze to snadno vidět, když vás pronásleduje. Dokáže absorbovat mnohem větší zranění, než ten normální. Může být snadno identifikovaný, protože jeho sekera vydává světlo (hoří). Na rozdíl od běžné verze, tenhle má bílo-modrou kůži a zástěru uvázanou kolem pasu. Po smrti vám dá 15 000 bodů, což je největší počet bodů, dosažitelný od všech bossů.Executioner Majini

15. března 2013 v 18:33 | natla |  Resident Evil 5 - Monstra a nepřátelé
Majini popravčí u sebe nosí svou obrovskou sekeru. Jeho role v příběhu je minimální, slouží jako popravčí Reynarda Fishera. Po nějakém čase během boje proti armádě Majini, kat vstoupí do boje a pokusí se zabít Chrise a Shevu. Když Kirk otevře bránu a kat nebude do té doby zničen, zmizí jako ostatní Majini. Jill Valentine a Josh Stone taky potkají kata na své cestě do komunikačního zařízení.Big Man Majini

14. března 2013 v 15:34 | natla |  Resident Evil 5 - Monstra a nepřátelé
Hřmotný Majini je jeden z těch, který je nakažen Plagasem typu 2.Agitator Majini

12. března 2013 v 16:37 | natla |  Resident Evil 5 - Monstra a nepřátelé
S tímto konkrétním Majinim, přezdívaným "Agitator" se setkáváme na veřejném shromáždění. Nejlépe se rozeznává díky jeho slunečním brýlím a megafonu.