Červenec 2013


Resident Evil 3: Nemesis - Inventář

29. července 2013 v 0:53 | natla |  Resident Evil 3: Nemesis - Info
Zelená rostlina
Zelenou rostlinu lze najít na různých místech a z části vyléčí vaše zdraví. Lze ji kombinovat s modrou a červenou rostlinou, což zvětší léčivé účinky, nebo vytvoří protijed. Lze i kombinovat i s další zelenou rostlinou, což zvětší léčící účinky.

Červená rostlina
Samotné červené rostliny nemají žádný účinek. Lze ji skombinovat se zelenou rostlinou, aby ztrojnásobila léčivý efekt.

Modrá rostlina
Modrá rostlina dokáže léčit jed.Black Sun Aeon - Chapter 2: A Song For My Wrath (Můj překlad)

29. července 2013 v 0:31 | natla |  Překlady textů
Kapitola 2: Píseň pro můj hněv

Jsem bůh, chaos a destrukce
Uzři síly mého hněvu
Jsem meč
Hořící ostří pomsty
Tvá krev v mých rukou
Až obejmu černý oheň konce
Zaprší na mě popel, až bude nebe v plamenech
Jsem nositel vašeho zatracení
Soudce a vysvobození v jednom
Když řeknu, že by tu měla být tma
Všechno světlo zemře
Vládnu světu bez slunce
S lítostí uzřím zánik
Zříceniny empyria
S lítostí, kterou uzřím, to bylo předpovězeno
Až andělé padnou, uvidíme poslední úsvit


Resident Evil 3: Nemesis - Zbraně

26. července 2013 v 10:20 | natla |  Resident Evil 3: Nemesis - Info
Nůž
Narozdíl od většiny her, hráč s tímto nožem nezačíná. Tento nůž lze nalézt v jakémkoli boxu, který je poprvé umístěn ve skladu. Je to slabá zbraň, ale je dobrý ke sražení slabších nepřátel, jako zombie nebo Cerberusové. I Carlos najde nůž v bedně. Tuto zbraň bude mít Nicholai v inventáři, v mihi-hře Mad Jackal. V mihi-hře je nůž užitečnější než v hlavní hře.

Pistole
Tato pistole je výchozí zbraní Jill na těžkém módu. Na snadné obtížnosti ji lze nalézt v bedně. Tato zbraň má taky název "Samurai Edge" - zakázková zbraň jednotky S.T.A.R.S. Resident Evil 3: Nemesis je vlastně první hra, kde je jeméno zákazkové zbraně Beretta M92F "Samurai Edge" zmíněno.
Zbraň je nabita patnácti náboji a je preferovanou volbou proti slabším nepřátelům, jako zombie a Cerberusové. Vzhledem k její omezené brzdné síle se nehodí na silnější nepřátele, jako jsou Hunteři. Je možné taky používat vylepšené náboje ke zvýšení palebné síly.


Christie Monteiro - Artworky (TTT2)

23. července 2013 v 16:44 | Natla Dahmer

Asuka (T5)

23. července 2013 v 8:30 | Natla Dahmer
Resident Evil 2 - Zbraně

22. července 2013 v 18:18 | natla |  Resident Evil 2 - Info
Nůž
Bojový nůž, kterému se říká pouze "nůž". Oba, Claire i Leon, začínají s nožem ve svém inventáři. Zachovává si své vlastnosti z původního Resident Evil, ale nyní je ještě slabší. Leon i Claire jej v boji používají k bodání.

Pistole (Claiřina)
Claire s touto pistolí začíná. Našla ji v kaslíku hlídkového auta 102.
Je mírně silnější než Leonova pistole. Tato pistole je, stejně jako Leonova, účinější na menší nepřátele, jako zombie či Cerberusové. Narozdíl od Leonovy pistole, tato nemůže být upravena, a tudíž má mnohem menší účinky na větší bio-organické zbraně.
Ada Wong, vedlejší postava z Leonova příběhu, má taky tuto zbraň. Používá ji mírně efektivněji a rychleji střílí, což umožňuje sejmout tužší nepřátele, jako jsou pavouci v kanálech.

Hewie

21. července 2013 v 16:35 | Natla Dahmer |  Haunting Ground/DEMENTO - Postavy a nepřátelé
Hewie je druhý protagonista v Haunting Ground. Je to čtyřletý bílý německý ovčák (vlčák), který se brzy připojí k Fioně na jejím útěku z Belli hradu. Připojí se k ní poté, co jej Fiona zachrání z Riccardova krutého zajetí. Vypadá zdravě a v určité době se o něj dobře pečovalo. Hewie je slepě oddahý, a pokud je dobře vycvičený, nebude váhat zaútočit na Fioniny pronásledovatele. Je její jedinou nadějí na útěk z hradu.

ZPĚTNĚ
Riccardo využíval Hewieho kvůli Azothu: Riccardo je nekompletní Lorenzův clon, který potřeboval Azoth, aby předešel svému neobvyklému dospívání. Za účelem zpomalit své stárnutí, Riccardo chytal do pasti nedaleká zvířata z okolí hradu, a vytahoval jejich Azoth. Zvířata pravděpodobně pocházela z nedalekých vesnic nebo lesů. Je to taky naznačeno ve hře, kde Fiona může najít klece různých velikostí.
Hewie byl zajat Debilitasem z nedalekého města/vesnice, a byl přinesen do hradu, což vysvětluje, proč se Hewie a jeho obojek nalézají ve sklepě, kde je Debilitas viděn, jak seká kusy masa, aby udělal nějaký guláš nebo polívku. Riccardo měl v plánu nechat Hewieho zamřít, aby mohl později vytáhnout jeho Azoth. Tak ho tedy nechal v umírajícím stavu uvázaného u stromu hrubým drátem. Nicméně, Fiona přerušila Riccardovy plány a zachránila ho.
natla.blog.cz

Tuomas Saukkonen

21. července 2013 v 15:09 | Natla Dahmer |  Tuomas Saukkonen


Anna (T1, T2, T3)

21. července 2013 v 14:54 | Natla Dahmer

Henry Townshend

21. července 2013 v 14:52 | Natla Dahmer |  Silent Hill 4: The Room - Postavy
Henry Townshend je hlavní hrdina Silent Hill 4: The Room. On je poslední svátost rituálu 21 svátostí, a je mu dán titul "Přijímač moudrosti".

Osobnost
Jak je uvedeno v manuálu, Henry Townshend je označen jako "mladý muž, který nikdy neukazuje city". Jako takový je Henry poněkud tichá duše, která je v osobnosti velmi plachá. Je to zdůrazněno tím, že moc nemluví a více naslouchá. Henryho plachost a občasné nevhodné chování může znamenat, že je poněkud poustevnický. Během hry není jediná zmínka o jeho přátelích nebo rodině, a dokonce i jeho sousedé jej znají jen okrajově. Nicméně, Henryho konfrontace s Walterem jej nutí k situci, kdy se musí změnit a opustit byt, nebo zemře.
Je horlivý a zběhlý fotograf, což dokazuje mnoho scénických obrázků, které mu visí na stěnách v bytě, a které sám vyfotil. Má smysl pro přírodní krásu, která překračuje povrchnost, když jednou poznamená: "To je foto kostela, na který jsem narazil při návštěvě Silent Hillu. Z nějakého důvodu jsem byl opravdu přitahován jeho vzhledem, tak jsem si ho vyfotil." Také na jeho stole je několik knih, výstřižkové album a pero, a kožená ochranná deska. Henry zmíní, že má ve zvyku sbírat útržky informací, které jsou uspořádány ve výstřižkovém albu, obsahující různé časopisy, knihy a novinové výstřižky.