Leden 2014

PTV

31. ledna 2014 v 23:10 | Natla Dahmer
PTV je rekreační droga, užívaná turisty a občany Silent Hillu. Cybil Bennett odkazuje na obchod s drogami v Silent Hillu, a navrhuje to jako možný důvod pro podivná tvrzení místní ženy, Dahlie Gillespie. Domnívá se, že PTV je vyrobena z domorodé rostliny, Bílé Claudie. Lisa Garland byla těžkou poživatelkou této drogy. Michael Kaufmann v jednom bodě rozesílal PTV.
Je to jeden z mnoha "vtípků" ze strany programátorů, jelikož PTV je odkaz na kapelu Psychic TV. Místnost v Nicotě obsahuje nádoby označené jako "Psychick TV". Když Harry Mason přijde do nákupního centra a blíží se k eskalátorům, náhle se objeví na obrazovkách vedle Harryho dcera, Cheryl, a volá na něj. Poté se ukáže stejný symbol, který byl viděn dříve ve škole, a mezi symboly blikajícími na obrazovkách je kříž Psychic TV. Další odkaz je na frontmanku Psychic TV, Genesis P-Orridge. Odkazem je Kontrolní Místnost Mostu Orridge.
Odkazy na PTV a Bílou Claudii lze nalézt skrz hru.Dark Tranquillity - Shadow In Our Blood (Můj překlad)

30. ledna 2014 v 22:28 | Natla Dahmer |  Překlady textů
Stín v naší krvi

Jsme klamy
K jití proti umrtí
Stále bojujeme, milujeme a tvoříme
Jako jediní tvorové
Ve velkém tajemství života
Cítíme nesmyslnost

Mezi našima rukama je prázdno
Které utápí zvuky noci
Šipka protkaná tekutou temnotou
Pro srdce každého slunečního boha

Silent Hill: Origins - Obleky

30. ledna 2014 v 13:51 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Info
VELVYSLANECKÝ OBLEK
"Přiléhavý skafandr."
Přiléhavé, oranžovo-modré oblečení. Travis mu říká skafandr. Lze jej získat dosažením UFO zakončení.

ZÁPASNICKÝ OBLEK
"Mexický wrestlingový oblek."
Modro-fialový wrestlingový oblek. Travis jej získá, pokud zabije alespoň 50% nepřátel pěstmi.

ŘEZNICKÝ OBLEK
"Zakrvácená sada oblečení, patřící nechvalně známému sériovému vrahovi."

Silent Hill: Origins - Tajemství a odemknutelné věci

30. ledna 2014 v 13:44 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Info
Tajemství
- Na začátku hry je viděn bilboard s cigaretami Hemingway. Tyto cigarety se znovu objeví jako memento v Silent Hill: Shattered Memories.
- Znovu se objeví Konami Burger z prvního Silent Hillu.
- Na vrcholu poštovní kanceláře jsou kukly, které nastiňují bitvu s Floatstingerem, ke které dojde o sedm let později.
- V hrací místnosti Riverside motelu je hrací stůl s hard rockovou skupinou Kiss.

Získané odměny

SPASITEL
Podmínky: Získejte dobré zakončení
Odměna: Měsíční rukavice, spasitelský oblek

Zrcadla

27. ledna 2014 v 17:35 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Info
Zrcadla jsou v Silent Hill: Origins důležitým prvkem. Jsou nástrojem řídící přestup do a ven z jiného světa. Při doteku se svět kolem jednotlivce transformuje do jiného světa. Při pohledu do zrcadla z jiného světa, se odráží normální svět, a naopak.

Zrcadlo
Po krátkém rozhovoru mezi Travisem Gradym a dokotrem Michaelem Kaufmannem o stavu Alessy Gillespie, Travis se rozhodne prozkoumat nemocnici Alchemilla, aby zjistil něco o stavu dívky. Při prohledávání pokoje 205, Travis najde jen špinavé nosítka. Pokouší se odejít, když v tom se v zrcadle objeví malá dívka, kterou Travis zachránil. Spíš, než aby byla ve stejné místnosti jako Travis, Alessa se objeví v zrcadle s pokřiveným, krvavým a špinavým odrazem pokoje 205. Přitiskla ruku ke zrcadlu a nechala po sobě krvavý otisk ruky. Travis napodobil Alessu a dotkl se zrcadla. Když to udělal, svět se transformoval do zásvětí.


Silent Hill: Origins - Gameplay

27. ledna 2014 v 16:25 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Info
Hra obsahuje významné změny a dodatky k hraní. Některé z nich se používají poprvé.
Travis může použít širokou paletu silného nářadí, domácích spotřebičů a dalších všedních předmětů, které si může neomezeně schovat ve svém inventáři, a ze kterých si může Travis vybírat, aniž by hráč pauznul hru. S vyjímkou střelných zbraní, mají všechny zbraně nějakou trvanlivost, což znamená, že zbraně po dlouhé době používání zmizí (zbraně mají různou dobu spotřeby). Mezi takové zbraně patří kladiva, skalpely, obušky, háky na maso, stojany na kapačky, šroubováky a další. Vzácnější předměty, jako jsou přenosné televize, topinkovače, bedny nebo alkoholové nádoby, mohou být použity jen jednou a nepříteli způsobí větší zranění. Travis si taky může svůj útok posílit, když před útokem budete chvíli držet X.

Silent Hill: Origins - Příběh

24. ledna 2014 v 21:41 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Info
Silent Hill: Origins (v Japonsku známý jako Silent Hill: Zero) je pátý díl herní série Silent Hill. Jedná se o před díl k prvnímu Silent Hillu, který byl vydán roku 1999. Byl vyvinut společností Climax a publikován Konami.
Ustanoven sedm let před událostmi v prvním Silent Hillu, Origins rozšiřuje zpětný příběh, na kterém je série postavena. Silent Hill: Origins se odehrává roku 1976.

Děj
(Detailní popis zápletky a zakončení)

Tavis Grady, kamioňák, který trpí vizemi, jež mu jsou povědomé, jede pozdě v noci s donáškou. Rozhodne se dohat ztracený čas tím, že na své cestě do Brahms pojede objížďkou přes Silent Hill. Na okraji Silent Hillu, se před Travisem mihne postava v plášti. Travis dupne na brzu a vyjde z auta, aby se podíval na osobu. Před kamionem, Travis uvidí hnědovlasou dívku v modré uniformě. Travis ji pronásleduje, a narazí na hořící dům. Vedle domu uvidí ženu, která uteče. Než se za ní Travis vydá, uslyší z hořícího domu dívčí výkřik. Vydává se tedy do onoho domu, kde najde těžce popálenou dívku, ležící na zřejmě obětním označení. Travis odnese dívku ven, do bezpečí. Po odchodu z domu uslyší v dálce sirény a upadá do bezvědomí.

Chang Ch'ien

24. ledna 2014 v 18:38 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Poznámky
Přístroj je nejprve zmíněn v poezii Chang Ch'ien, poradce členů ranné dynastie Han.
V jednom ze svých spisů, Chang Ch'ien žertuje, že ve svém třístranném boxu uzavřel démona.
Když Chang Ch'ien zemřel při katastrofálním požáru v císařském paláci roku 115 před naším letopočtem, přístroj se zdál být ztracený.
Později se říkalo, že jej vlastní luteránský mnich M.H. Lewis, který v roce 1796 hovořil o schopnosti řídit a posilovat myšlenku.
Byl to Lewis, který to nespojil s démonem, ale se samotným bohem. Prohlašoval, že to byla zbraň zanechána anděly, jako síla dobra.


Chang Ch'ien (張騫) je postava zmíněná v Silent Hill: Origins, která jako první v zaznamenané historii použila Flauros. Tuto zprávu lze nalézt ve starožitnictví Green Lion.

Zajímavosti
- Ve skutečnosti, Chang Ch'ien opravdu existoval. Je dost pravděpodobné, že historická postava je základ nebo je to samotný Chang Ch'ien, na kterého se ve hře odkazuje.Fotky příčin smrtí

24. ledna 2014 v 10:59 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Poznámky
Kromě poznámek v Riverside motelu, Travis v něm může najít pět fotek, z nichž každá zachycuje zemřelou osobu a poznámku popisující příčinu smrti. Kolekce obsahuje:
- Příčina smrti BROKOVNICE (nachází se v místnosti pro údržbu)
- Příčina smrti UŠTKNUTÍ (nachází se v Kleopatřině apartmá)
- Příčina smrti PŘEDÁVKOVÁNÍ (nachází se v Růžovém apartmá (Zásvětí))
- Příčina smrti BODNUTÍ (nachází se v Nerově apartmá)
- Příčina smrti ZLOMENÉ SRDCE (nachází se v místnosti pro údržbu (zásvětí))

Poslední fotka je odkaz na sebevraždu Richarda Gradyho.

Duchovi

24. ledna 2014 v 6:37 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Poznámky
Duchovi,
Není žádné předstírání, že? Oba víme, že ta věc v Cedar Grove nejsi ty. Zemřela jsi v ten den, kdy ses pokusila zabít našeho syna.
Dnes jsem ti přinesl dárek, a když jsi ho rozbila, konečně jsem se probudil.
Celé ty roky jsem snil, nalhával jsem si, že budeš v pořádku. Helen, kterou jsem miloval, je mrtvá.
Snažím se vzpomenout si, jak to bylo před všemi těmi lety, dnes, kdy jsme se brali. Už si nemůžu vzpomenout. Jsem unavený. Vím, že Travis bude na vlastní pěst v pořádku. Chystám se tě znovu vidět, Helen.
Navždy tvůj, Richard.


Tento dopis je poslední dopis, který Richard Grady napíše své ženě, Helen. Je psán v den jejich výročí, roky po jejím uzavření v sanatoriu Cedar Grove. V dopisu si Richard stěžuje, že ztratil svou ženu kvůli jejímu šílenství s tím, že Helen je mrtvá od doby, kdy se pokusila zabít jejich syna, Travise a samu sebe. Richard ztratil veškerou naději v to, že Helen znovu získá zdravý rozum, a rozhodne se spáchat sebevraždu, aby se s ní znovu sešel v záhrobí.
Travis najde dopis v místnosti pro údržbu, v zásvětní verzi Riverside motelu.

Zafina - Rozcestník

22. ledna 2014 v 17:56 | Natla Dahmer
GalerieTekken 6: Bloodline Rebellion

Tekken Tag Tournament 2 - ArtWorky

Tekken Tag Tournament 2


Info

Zafina

Obleky


Wang Jinrei - Rozcestník

22. ledna 2014 v 17:24 | Natla Dahmer
Galerie


Tekken 5: Dark Resurrection

Tekken 6

Tekken 6: Bloodline Rebellion

Tekken Tag Tournament 2 - ArtWorky

Tekken Tag Tournament 2


Info

Wang Jinrei

Obleky

Unknown - Rozcestník

22. ledna 2014 v 17:08 | Natla Dahmer
Galerie

Tekken Tag Tournament 2 (2)


Info

Unknown

Obleky

Telegram

22. ledna 2014 v 15:37 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Poznámky
Kaufmanne,
Jsme téměř připraveni, ale je nutné si pospíšit! Cítím, že naše postavení na její moci slábne. Obávám se, že bere sílu z jádra, které držím. Zanechám to skryté v této temnotě. Bude to v bezpečí. Grady se tu nejpravděpodobněji nevrátí, ještě pořád běhá po městě a honí duchy. Stejně je to ignorant většího zobrazení.
Budu tady na tebe čekat, dokonči svou práci a brzy se se mnou spoj!
Čas se blíží, Flauros je rozbit, hozen do větru, a ona bude stále hluboko ve své spící mysli. Tentokrát se rituál PODAŘÍ!
Dahlia


Tento telegram je od Dahlie Gillespie, a je pro doktora Kaufmanna. Vyjadřuje nálehavou potřebu postupu k dalšímu kroku plánů Řádu, ke zrození boha. Dahlia vyjadřuje znepokojení nad tím, že schopnost Řádu ovládat Alessu klesá. Taky odhaluje, že byl Flauros rozbit a Alessa se zdá být v jakémsi strnulém stavu.
Telegram se nachází v "Rose" apartmá, v Riverside motelu.