Únor 2014

Dům Gillespiových

28. února 2014 v 14:49 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Lokace
Dům Gillespiových byl domovem Alessy a Dahlie Gillespiových. Nacházel se v obchodní čtvrti Silent Hillu, než ho v Silent Hill: Origins úplně pohltily plameny.

Silent Hill: Origins
Dům je uveden v úvodní posloupnosti Silent Hill: Origins, kde protagonista Travis Grady přijde k hořícímu domu a spěchá dovnitř, aby zachránil Alessu. Podlaha se rozpadá a Travisovi se podaří dostat se pryč i se spálenou, ale ještě živou Alessou. Travis se pak před domem zhroutí a probudí se v Silent Hillu.
Jak bylo odhaleno ve hře (stejně jako v pokračování - Silent Hill a Silent Hill 3), spálení domu byl pokus Dahlie a Řádu obětovat sedmiletou Alessu a rozvíjet boha, který v ní roste. Jelikož zasáhne Travis, Alessina duše se rozdělí na dvě poloviny a semeno v ní dřímá sedm let.

Ariel

28. února 2014 v 14:42 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Monstra
Arielové jsou loutková monstra, které se objevují v divadle Artaud.

Vzhled
Visí hlavou dolů ze stropu a útočí chycením a udušením Travise. Místo nohou mají další pár rukou, kterými se drží lan na stropě. Po útoku spadnou na podlahu, ale postaví se na přední a budou Travise mlátit zadníma. Jelikož jsou vyrobeni z křehkého porcelánu, jsou slabí. Pokud jsou ve velkém množství nebo v omezeném prostoru, může být boj obtížný.

Charakter
Arielové často pracují ve dvojicích nebo ve trojicích. Lze se jim snadno vyhnout vypnutím baterky, ale pozor na dělání hlasitých zvuků v jejich blízkosti. Je složité se jim vyhnout v úzkých chodbách. Jakmile jsou sraženi ze stropu, jsou na několik okamžiků ochromeni a zcela bezbranní. Na zemi se pohybují rychleji.

Dark Tranquillity - I Am the Void (Můj překlad)

28. února 2014 v 12:24 | Natla Dahmer |  Překlady textů
Jsem prázdnota

Vypij znovu tuto vodu,
která běží podél bez paměti
Kde je tvé jméno ztraceno
Vypij a zapomeň na sebe
Tento beztvarý proud,
který sebou dál nese tvář
Tyto vody tě znají
Volají tě tvým jediným pravým jménem

Dark Tranquillity - Her Silent Language (Můj překlad)

28. února 2014 v 12:19 | Natla Dahmer |  Překlady textů
Její tichý jazyk

Proč ji vidím přes nekonečné noci?
Proč ji vidím, když na sobě nemá nic, jen tmu?

Přišla jsi mě varovat
před tím, co nevidím?
Chceš mi něco říct,
ale nemáš slov

Momma

27. února 2014 v 15:51 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Monstra
Momma je boss a jeví se jako monstrózní forma Helen Grady, Travisovy matky.
Nachází se ve svém pokoji v sanatoriu Cedar Grove, v ženském izolačním oddělení.

Vzhled
Je stěží identifikovatelná jako žena. Je uvězněná v železné kleci zvonkovité struktury. Její tělo se zdá být zabalené do látky, podobně jako mumifikovaná mrtvola. Má nevýraznou, šedohnědou barvu a zdá se, že je pokryta špínou. Její ústa jsou drátem neustále otevřeny dokořán, jako by křičela.

Carrion

27. února 2014 v 15:36 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Monstra
Carrion je druhá příšera, kterou Travis poprvé potká v sanatoriu Cedar Grove. Poté ji bude potkávat v ulicích Silent Hillu.

Vzhled
Podobá se krávě stáhlé z kůže, která klečí na předních končetinách. Obecně má tmavě červenou/masitou barvu. Z úst mu trčí jazyk. Pohybuje se pomalu. Používá své zadní končetiny, které se zdají být téměř ze dřeva, a svůj předek tlačí po zemi. Vydává ze sebe zvuky, které se podobají nemocnému zvířeti. Později ve hře se objeví větší verze Carriona.

Remnant

26. února 2014 v 14:38 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Monstra
Remnant je nepřítel ze Silent Hill: Origins a objevuje se pouze v sanatoriu Cedar Grove.

Vzhled
Ve světle přebírá formu pohyblivého, černého postroje, který vrhá ženský stín. Ve tmě se Remnant podobá stinnému člověku, který má na své horní části těla zrezivelou kovovou konstrukci, "čelisti" velmi podobé lovecké pasti.

Charakter
Při pohledu na Travise zařvou lidským, zkresleným hlasem. Mohou způsobit těžká zranění, takže nejlepší je útočit z dálky střelnou zbraní, nebo za tmy a hezky zezadu. Travis může narazit až na tři Remnanty najednou.
Když jsou Remnanti v přímém světle, mohou být považováni za temné, průhledné, humanoidní stíny na podlaze nebo na zdi, takže může být těžké si jich všimnout. Nicméně zaútočí hned, jakmile na ně zasvítí světlo. Hráč by měl sledovat jejich kovovou konstrukci, nebo zamířit při podezření, že je nějaký Ramnant poblíž. Když je Travis v jejich dosahu, budou do něj neúnavně bouchat svým kovem, což způsobí rychle stoupající zranění.

Silent Hill 4: The Room (Můj návod) - Návrat do světa apartmánu

25. února 2014 v 16:12 | Natla Dahmer |  Silent Hill 4: The Room - Můj návod
Nyní se ocitáme v pokoji 302 z minulosti. Přečtěte si ze stolu obě knížky a jděte do ložnice. Přečtěte si čtyři záznamy z červeného deníku a vraťte se do obýváku, kde následuje scéna. Po scéně seberte ze zdi krumpáč naděje a dírou v koupelně projděte dál. Ocitnete se v pokoji 302. Do boxu si odložte nepotřebné věci. Pod dveřmi si přečtěte poznámku. Jděte do chodby a použijte krumpáč na místě, kde jste ho našli...to jest na zdi mezi koupelnou a ložnicí. Pak projděte otvorem ve zdi. Najdete tajnou místnost, ve které je ukřižovaný Walter Sullivan. Prohledejte ho a najdete klíč k osvobození. Klíčem odemkněte zámky řetězů na hlavním dveřích a následuje scéna.


Silent Hill 4: The Room (Můj návod) - Návrat do světa budovy

25. února 2014 v 15:33 | Natla Dahmer |  Silent Hill 4: The Room - Můj návod
Hned na začátku světa budovy vás čeká boj s Richardovým duchem. Tento duch má šečnou zbraň a umí se přemisťovat. Střelte do něj stříbrnou kulkou a přibodněte ho k zemi, ať od něj máte klid. Na zemi si přečtěte poznámku a vstupte do výtahu. Jeďte dolů. Když vyjdete dveřmi, najdete náboje a svatou svíčku. Slezte po žebříku. V chodbě zabijte nepřátele a seberte kulečníkovou kouli. Vylezte po žebříku u koule a běžte alejí. Po scéně pokračujte. Dávejte si pozor na nepřátele. Seberte přenosnou lékárnu a běžte na konec. U krabic seberte volejbalový míč a svatý medailon, a projděte dveřmi. Sejděte dolů. Dávejte si pozor na invalidní vozíky. Vejděte do dveří pod schody. Na konci ochozu seberte svatou svíčku a seběhněte dolů. Dole vejděte do baru. Z pultu si přečtěte poznámku a na kulečníkový stůl položte kulečníkovou kouli. Jděte do díry a v bytě si pod hlavními dveřmi přečtěte poznámku. Do boxu si můžete odložit nepotřebné věci a vraťte se.

Straightjacket

24. února 2014 v 18:46 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Monstra
Svěrací kazajka je pohupující se tvor zamotaný ve vlastním těle. Objevuje se v Silent Hill: Origins. Násilně sebou škube a zdá se, že se snaží vymanit se ze svého těla.
Svěrací kazajka slouží jako polo-boss u konce nemocnice Alchemilla. Po boji Travis získá první část Flaurosu. Stejně jako zdravotní sestřičky, Kazajka umí s Travisem zápasit. Objevují se v každé oblasti ve hře.

Vzhled
I když se zprvu jeví jako totžné s Ležícími Postavami ze Silent Hill 2, postrádají ženské rysy těchto tvorů a zdá se, že jsou uvězněni v kazajce z kůže, zatímco Ležící Postava je pouze uvězněna v napnuté kůži. V divadle Artaud jsou mnohem krvavější než obvykle.

Faceless Nurse

24. února 2014 v 18:43 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Monstra
Sestřičky bez tváře jsou monstra ze Silent Hill: Origins. Pokračují v tradici sestřiček v sérii.

Vzhled
Jsou bodobné Bubble Head sestřičkám, i když mají trochu jiné oblečení a, jak napovídá název, chybí jakékoli obličejové rysy. Sestřičky bez tváře taky nosí trochu více odhalující oděv, než sestřičky v předchozích dílech. Zdá se, že mají roušku zatavenou do tváře, což je více patrné ve verzi na PlayStation 2.
Sestřičky nosí dlouhé chirurgické rukavice, a jejich šaty kladou důraz na výstřih. Nosí také stehenní punčochy držené podvazky.Tekken 5 - Screenshoty

22. února 2014 v 8:45 | Natla Dahmer |  Screenshoty
Kuma I

21. února 2014 v 15:39 | Natla Dahmer
Původ: Japonsko
Bojový styl: Pokročilé medvědí bojování
Věk: 4 (T1 - lidské roky), 6 (T2 - lidské roky)
Krevní skupina: Neznámá
Výška: 280 cm
Váha: 210 kg
Zaměstnání: Bodyguard Heihachiho Mishimy
Koníček: Neznámý
Má rád: Jeho syn (Kuma II), jeho pán (Heihachi Mishima), ryby
Nemá rád: Paul Phoenix

Kuma I (T2)

21. února 2014 v 15:31 | Natla Dahmer

Jin (TTT)

21. února 2014 v 15:27 | Natla Dahmer

Ganryu (T2)

21. února 2014 v 15:23 | Natla Dahmer