Březen 2014

Reflektory (Hádanka)

31. března 2014 v 18:18 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Hádanky
Tuto hádanku zle nalézt v divadle Artaud. Travis Grady musí vložit čtyři žárovky do reflektorů, aby do okruhů divadla vrátil napětí, s cílem získat přístup na jeviště.

Řešení
Všechny čtyři žárovky mají jiné napětí, a musí být vloženy do správného reflektoru. Celé řešení může být nalezeno v jedné poznámce:
B musí mít polovinu příkonu D. A + B nesmí být větší než C. Příkon D nesmí být větší než A.

Watty žárovek jsou: 125W, 250W, 500 W a 750W, takže:
A = 500W
B = 125W
C = 750W
D = 250W

Po správném vložení žárovek do reflektorů, musí být na konci ochozu zmáčknuto tlačítko, aby se světa rozsvítila.

Andyho knihkupectví

31. března 2014 v 18:16 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Lokace
Andyho knihkupectví je obchod nacházející se na Koontzově ulici v Silent Hillu, před nemocnicí Alchemilla. Travis se přes toto knihkupectví dostane na cestu k motelu Riverside.
Obchod se skládá z jedné místnosti, dělené krátkým pultem. V pokladně je klíč k zadním dveřím knihkupectví, které Travis potřebuje otevřít. Aby Travis otevřel kasu a získal klíč, musí zadat třímístný kód (číslo Andyho pokoje v apartmánech Greenfield).
Za kasou je manekýna, od které si Travis může vzít útočnou pušku AK-47. Je zde taky nějaká munice.

Zajímavosti
- Andyho knihkupectví se objeví na stejném místě i v prvním Silent Hillu, ale nelze do něj vstoupit.
- Značka tohoto knihkupectví může být viděna i v rekreační oblasti, v prvním díle.
- Je zajímavé, že manekýna, která drží útočnou pušku, připomíná Travise Gradyho.

Silent Hill: Origins (Můj návod) - Sanatorium Cedar Grove

30. března 2014 v 13:01 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Můj návod
Pokud si nejste jisti, co je to sanatorium, je to něco jako psychiatrická léčebna. A teď jsme v ní. Jsme na recepci a zatím nemáme mapu. Jděte vpřed, do velké osmihranné místnosti. Na jedné modré pohovce je obušek. Pod jedněmi z dveří je poznámka. Běžte dveřmi vlevo, do západního solária. Zde je židle s panenkou, která připomíná Travise, a panenka u sebe má cílovou pistoli, takže si ji klidně vemte. Na stole je skříňka, kterou si taky můžete vzít. Poté odejděte.
Jděte do křídla naproti a vstupte do východního solária. Zde je na stole mapa sanatoria, a poznámka o stavu. Druhými dveřmi odejděte na chodbu východního křídla. Potkáte ženu, která byla u hořícího domu. Prohodíte s ní pár slov a ona pak odejde. Jděte do jednoho skladu, a najdete nějakou munici, závaží a šroubovák. Vraťte se zpět na chodbu a jděte na schodiště. Zde je save point.
Vyběhněte nahoru a vstupte. Uvidíte podivně vypadajícího nepřítele, který se nazývá Remnant. Tomuto stinnému nepříteli se můžete vyhnout, když vypnete baterku a obbloukem kolem něj proběhnete. Jinak jej můžete vyřídit pěstmi nebo zbraní pro boj na blízko. Zamiřte do zdejšího skladiště. Zabijte sestřičku, která zde na vás čeká. Seberte dvě alkoholové láhve, dvoje náboje do brokovnice a lékárničku. Poté jděte na chodbu a projděte dveřmi, ze kterých jakoby vycházel Remnant. Budete v další osmihranné místnosti, kde jsou sestřičky. Jděte do oddělení tuberkulózy, které je podtrženo na mapě. Přečtěte si poznámku na jednom ze strojů, kterému se říká železné plíce. Pokud se podíváte, Travis řekne, že ve stroji vidí něco kovového. Prozkoumejte stroj a čeká nás hádanka. Podle hádanky musíte přehřát stroj, takže klikněte na dvakrát na červené tlačítko vlevo, poté dvakrát na červené tlačítko uprostřed a nakonec dvakrát na červené tlačítko vpravo. Vyjede vám klíč k suterénu, tak si jej vemte a odejděte.

Silent Hill: Origins (Můj návod) - Ulice Silent Hillu

30. března 2014 v 12:26 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Můj návod
Jsme opět na ulicích a naše další zastávka je v sanatoriu Cedar Grove. Takže se do něj budeme muset dostat. Všude po městě se válí hodně dobrých věcí do inventáře, takže pokud budete mít čas a náladu, můžete si je brát.
Seběhněte po schodech a vyběhněte na CANYON street. Ulice se hemží Straight Jackety, takže jim utečte, nebo je klidně zabijte. Na levé straně, u propadlé dálnice, je health drink a prkno. Jděte směrem k MIDWAY Avenue a budete míjet policejní auto, u kterého je energy drink (dodá vám rychlost), health drink a obušek. U převrhnuté popelnice, u městské radnice, se válí topinkovač. O pravou stranu radnice se opírá dřevěné prkno, a u jejích dveří je health drink. Na Bordenově ulici je poblíž dveří, u žlutého auta, health drink. U modrého auta, na CIELO avenue, leží hák na maso. Běžte po LOW street a doběhnete k řeznictví, do kterého vstupte. Seberte health drink a můžete si zde uložit hru. Na visícím kusu masa je hák na maso. Vstupte do zadních dveří a uvidíte scénku, ve které velké monstrum, podobné Pyramid Headovi, rozsekne sestřičku a odejde. Tato velmi sympatická příšerka se jmenuje Butcher, nebo-li Řezník. V kontejneru naproti sestřičky je energy drink. Dále zde je sekáček a na zdi je lékárnička. Jakmile budete mít vše, odejděte zadním vchodem.

Nový design (29. 3. 2014)

29. března 2014 v 22:18 | Natla Dahmer |  Můj Blog
Tak vás po nějaké době opět otravuju s novým dessingem. Po dlouhé době je modře zbravený, a je na téma Silent Hill 3 a Svatozář Slunce. Pokud tápete nad tím, co to ta Svatozář Slunce vlastně je, můžete se to dočíst zde.

Scarlet Fitch's Theme

29. března 2014 v 21:27 | Natla Dahmer |  Music
Dle mého názoru výborný soundrack, který skvěle vystihuje situaci ve hře.

Veřejný archív

29. března 2014 v 12:24 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Lokace
Veřejný archív je budova v Silent Hillu, kterou může Travis navštívit po odchodu z divadla Artaud. Jsou zde záznamy o historii lidí, jako Michael Kaufmann nebo Alessa Gillespie. Nachází se v Koontzově ulici, před apartmány Greenfield.
Uvnitř může Travis najít několik vrhacích zbraní, munici a poznámky.

Panenky (Hádanka)

29. března 2014 v 8:15 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Hádanky
Panenky jsou hádanka nalezená v zásvětní ošetřovně sanatoria Cedar Grove. Skládá se z pěti panenek, z nichž každá představuje pacienta a jeho psychické onemocnění. Abyste vyřešili hádanku, musíte vložit do úst panenek specifickou barevnou pilulku.

Řešení
Každá panenka představuje pacienta z každého z pěti pokojů v zásvětní samotce pro muže. Každá panenka musí být přiřazena pacientovi, který odpovídá vzhledu panenky. To lze porovnat s psychickým onemocněním. Pokoje na samotce pro muže obsahují stopy, podle kterých lze identifikovat symptomy určité duševní nemoci. Z leva doprava (viz obrázek) panenky odpovídají:

Divadlo Artaud

28. března 2014 v 18:09 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Lokace
Divadlo Artaud je turistická lokalita v Centru Silent Hillu. Divadlo je domovem mnoha her, muzikálů a herců. Je poměrně velké a má nějakou vadnou kabeláž, ale zdá se, že zde lidé stále pracují. V divadle se taky hraje mnoho her s Shakespearovským stylem.

Silent Hill: Origins
Travis Grady zkoumá divadlo při své cestě skrz nebezpečný Silent Hill. Zjistí, že divadlo, stejně jako téměř všechno v Silent Hillu, má svůj zamlžený a zásvětní protějšek.
V divadle jsou představeny dvě podivná, ale nebezpečná stvoření. První jsou Areily, a druhý je boss na konci divadla, Kalibán. Narozdíl od Areilů, Kalibán se objeví i mimo divadlo.

Design
Divadlo Artaud má stejné vlastnosti jako každé jiné divadlo. Mnoho turistů i občanů města se zde přišlo podívat na různé styly a typy produkcí, které byly pro děti i dospělé, bez ohledu na věk. Divadlo Artaud nabízelo mnoho forem, s využitím řeči, gest, hudby, tance a podívané, kombinující ostatní herecká umění, často stejně jako i vizuální umění, v jedné umělecké formě. Jsou zlepšeny přísné definice pro tragédie a komedie, stejně jako i jiné formy, jako je loutkové divadlo (které zahrnuje maňásky, stínové hry a loutky).

Silent Hill: Origins (Můj návod) - Alchemillská nemocnice

28. března 2014 v 17:55 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Můj návod
Travis se probudí na lavičce v Silent Hillu. Všude je jen mlha a prázdno. Travis zkoukne mapu, kterou pak budete mít i u sebe. Pan Grady se rozhodne zjistit, jestli je dívka, kterou zachránil z hořícího domu, v pořádku, a tak si dá za úkol jít do nemocnice Alchemilla. Z mapy zjistíte, že nemocnice je za rohem, tak se do ní vydejte.
Recepce je pustoprázdná. Z nástěnky můžete vzít mapu nemocnice a poznámku. U pultu je save point. Ano, je to ten ošklivý trojúhelník s ošklivým okem. Jděte do dvojitých dveří na konci. Proběhěnte chodbou do dalších dvojitých dveří. Jděte chodbou a u výtahu potkáte doktora Michaela Kaufamanna. Travis se jej zeptá na dívku, ale sympatický pan doktor řekne, že žádné nové pacienty nepřijali, a že má práci, takže odejde. Vstupte do výtahu a vydejte se do druhého patra.
Jděte do dveří a potkáte prvního nepřítele, zdravotní sestřičku bez tváře. Má malé zdraví, takže ji můžete umlátit pěstmi a jak se bude válet na podlaze, rychle na ni dupněte. Dávejte si pozor, protože tohle krásné monstrum rádo zápasí, takže budete muset mačkat příslušná tlačítka na obrazovce, aby vás nezabila. Jakmile se s ní vypořádáte, seberte kladivo a vstupte do místnosti s číslem 205. Určitě vás upoutá zkrvavené lůžko a velké zrcadlo, jehož odraz není zcela vpořádku. Seberte poznámku a pokuste se odejít, ale Travis za zrcadlem uvidí holčičku, kterou pronásledoval. Jděte ke zdrcadlu a dotkněte se krvavého otisku, který dívka udělala.

Železné plíce (Hádanka)

27. března 2014 v 17:02 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Hádanky
Tato hádanka se nachází ve druhém patře Sanatoria Cedar Grove. Cílem hádanky je, aby všechny tlakoměry dosáhy maxima. Když k tomu přijde, Travis musí otočit dvakrát prvním ventilem, pak dvakrát třetím ventilem a nakonec dvakrát pátým ventilem. Poté musí zamířit k přední části stroje, kde vezme klíč k suterénu. Toto řešení je nejčastěji používáno, ačkoli existují i jiná řešení, která budou fungovat stejně.

Apartmány Greenfield

26. března 2014 v 18:49 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Lokace
Apartmány Greenfield se nacházejí v severní části centra Silent Hillu. Travis tadyma prochází do divadla Artaud.
Apartmány jsou menší než motel Riverside, ale jsou v blízkosti divadla Artaud a kapličky. S největší pravděpodobností byly apartmány používány, aby umožnily lidem poznat kulturu Silent Hillu. Všechny pokoje jsou poměrně velké. V pokoji, kterým projdeme, je na posteli mrtvý Straightjacket, což naznačuje, že je to práce Řezníka.
Andy, majitel Andyho knihkupectví, zde vlastní pokoj 213, jehož schránka je přeplněná a zvýrazněná. Později bude muset Travis napsat číslo pokoje do kasy v knihkupectví, aby získal klíč k zadním dveřím knihkupectví.

Zajímavosti
- Je zajímavé, že číslo 213 bylo i číslo pokoje Jeffreyho Dahmera, sériového vraha, který ve svém pokoji schovával mnoho svých obětí.

Silent Hill: Origins (Můj návod) - Dům Gillespiových

26. března 2014 v 18:47 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Můj návod
Hned na začátku po scéně, se náš hlavní hrdina, Travis Grady, rozhodne pronásledovat malou dívku. Jděte tedy po dálnici a po chvíli doběhnete k ceduli, která vás uvítá v Silent Hillu. Proběhněte okolo a uvidíte hořící dům. Travis do něj vběhne, aby pomohl osobě uvitř.
V domě, vyjděte nahoru po schodech a vstupte do dveří naproti. Dávejte si pozor na plameny. Proběhněte místností a najdete ohořelé dítě. Travis jej vezme do náruče. Pak se s dítětem vraťte zpět a propadne se pod vámi podlaha. Jakmile budete o patro níž, utíkejte vpřed a budete mít v cestě plameny. Objeví se tajemný znak, svatozář slunce, a plameny zmizí. Pokračujte a ještě jednou se to stane. Vběhněte do dveří, a poté vyběhněte z domu a následuje scéna.

Anatomie (Hádanka)

25. března 2014 v 16:53 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Hádanky
Travis Grady najde umělé orgány, roztroušené různě po nemocnici. Ve zkušební místnosti je anatomický model s prázdným trupem. Hádanka zahrnuje pět umělých orgánů, které musí být v určitém pořadí vloženy do modelu těla. Jakmile to Travis udělá, získá skleněné oči.

Řešení
Nápověda k vložení orgánů je ve studentské poznámce: "Inside Stevie, Little Henry Lurks". Všimněte si prvních dvou písmen každého slova. Je to náznak názvů orgánů:
In - intentine (střeva)
St - stomach (žaludek)
Li - liver (játra)
He - heart (srdce)
Lu - lungs (plíce)

Umělé orgány musí být tedy vloženy v tomto pořadí: střeva, žaludek, játra, srdce, plíce. Po správnm vložení orgánů se modelu těla otevřou oči. Jděte k hlavě modelu a oči vemte.

Zajímavosti
- Jakmile vezmete skleněné oči a půjdete do zkušební místnosti v zásvětí, uvidíte, že se z anatomického modelu stala skutečná mrtvola bez očí.


Dvůr s harampádím

25. března 2014 v 16:46 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Lokace
Dvůr s harampádím je krátce navštíven při Travisově cestě do divadla Artaud. Klíč ke dvoru najdeme v autě před sanatoriem Cedar Grove. Je zde nasekané dřevo, léčivo a zpráva na novinách. V této oblasti můžeme slyšet Řezníka táhnout svůj velký sekáček.

Sanatorium Cedar Grove

25. března 2014 v 16:45 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Lokace
Sanatorium Cedar Grove, představeno v Silent Hill: Origins a nacházející se v centrálním Silent Hillu, je instituce pro nakažlivě nemocné a mentálně nestabilní. Data založení a výstavby jsou neznámá.

Design
Cedar Grove je rozlehlý objekt, nacházející se na východním okraji jižního centrálního Silent Hillu. Zabírá velkou část pozemku na křižovatce Acadiovy silnice a Midway avenue. Pozemek obklopuje vysoká cihlová zeď, a jediný vstup je mřížová brána, nad kterou je jméno sanatoria.
Skládá se ze dvou pater a suterénu. První patro se zdá být určeno pacientům, kteří jsou duševně nemocní. Západní křídlo prvního patra je určeno mužské populaci, zatímco východní je pro ženy. Každé křídlo má nemocniční oddělení, pár nespecializovaných oddělení, noclehárny, ošetřovnu a sekci označenou jako samotka. Lze nalézt i pár solárií (nebo sluneční místnost), jídelnu, šatnu, denní místnost a místnost s majetkem pacientů.

Srdeční box (Hádanka)

23. března 2014 v 7:30 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Hádanky
Srdeční box je jedna z hádanek v Silent Hill: Origins. Při zkoumání Alchemillské nemocnice, Travis vstoupí v zásvětí do pokoje 204, kde je zamčený, bílý box. Vedle boxu je poznámka, která, spolu se stopami roztroušenými v nemocnici, pomůže Travisovi vymyslet řešení.

"Krásky"
Travis může na různých místech nemocnice najít nápisy. Všechny ukazují jméno ženy (krásku) a její věk.
- "Amy, 31". V ženské umývárně, v prvním patře nemocnice. Je to napsáno na dvířkách jedné kabinky.
- "Lucy, 23". Salónek zaměstnanců, první patro nemocnice. Nápis na zdi.
- "Sarah, 19". Zkoušková místnost v prvním patře. Je to napsáno na rentgenu (Travis musí rozsvítit, aby to viděl).

Rodinné řeznictví

23. března 2014 v 7:27 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Lokace
Rodinné řeznictví je řeznictví, které se nachází v centrálním Silent Hillu. Uvnitř se podobá normálnímu řeznctví. Jsou naznačeny zlověstné události, které se odehrály v zadní části, jako jsou lidská jatka.
V rodinném řeznictví se Travis poprvé setká s Řezníkem, který svým velkým sekáčkem zabije jednu ze zdravotních sestřiček. Uvnitř obchodu může Travis najít save point a léčivo. Lze zde najít i několik zbraní, včetně háku na maso a sekáčku.

Zajímavosti
- Když se Travis vrátí do řeznictví, mrtvola sestřičky bude odtažena před hlavní vchod.


Alchemillská nemocnice (SH:O)

22. března 2014 v 0:04 | Natla Dahmer |  Silent Hill: Origins - Lokace
Pokud si chcete přečíst o designu nemocnice a jejím výskytu v Silent Hill 1, klikněte zde.

Silent Hill: Origins
V před-dílu k Silent Hill, jede Travis Grady skrz Silent Hill, aby si zkrátil cestu a dohnal čas, který mešká. Při cestě skrz Silent Hill, Travis potká spektrální postavu Alessy Gillespie. Sledování postavy ho zavede k hořícímu domu, ze kterého uslyší křik. Travis se vřítí dovnitř a vyběhne s těžce popálenou Alessou, než omdlí. Jakmile se Travis probudí v Silent Hillu, jde do Alchemillské nemocnice, kde se ptá doktora Michaela Kaufmanna na Alessu. Michael popírá, že by měl v péči jakéhokoli takového pacienta. Nicméně, po rozhovoru s doktorem, Travis přijde k poměrně velkému zrcadlu, které ho vtáhne do Zásvětí. Při vybojováním si své cesty skrz nemocnici přes dmonické sestřičky, Travis se ocitne v reálné nemocnici, kde mu sestřička Lisa Garland řekne, že Alessa zemřela.
Travis se krátce vrátí do Alchemillské nemocnice ke konci hry, kde bude řešit hádanku s Flaurosem.


Asuka - Hlášky

19. března 2014 v 19:55 | Natla Dahmer
Tekken 5/Tekken 6
- Nedrž nic zpátky.
- Pojďme to vyřídit.
- Pojď si pro mě!
- Jsi si jistý? Jsi si jistý, že se mnou chceš bojovat?
- No tak! Další!
- To je ponaučení pro dnešek.
- Člověče, jsi slabý.