Duben 2014

Sledgehammer

30. dubna 2014 v 16:56 | Natla Dahmer |  Clock Tower 3 - Postavy
Sledgehammer, známý jako Robert Morris, je první podřízený, kterého potkáme v Clock Tower 3. Na Štědrý den 1942, umlátil k smrti dvanáctiletou pianistku, May Nortonovou. Než se stal Sledgehammerem, byl známý jako Robert Morris, kameník. Zabil 26 obětí a byl odsouzen na 486 let. Byl oběšen, ale jelikož je podřízený, byl znovu oživen.
Nejprve je viděn na začátku hry, když Alyssa Hamilton vejde do krejčovství. Pronásleduje ji po celém městě, a poté ji neúnavně pronásleduje skrz koncertní halu. Po boss battle, Alyssa je schopna jej zničit.


Linda Owen

30. dubna 2014 v 16:49 | Natla Dahmer |  Clock Tower 3 - Postavy
Linda Owen je misijní zdravotní sestra v Clock Tower 3, která je v současné době v Africe. Je Dennisova starší sestra, která jej vychovávala od doby, co se narodil. Před odjezdem řekla Dennisovi, že by se neměla vrátit po dobu šesti měsíců.
Během jedné části hry, Dennis vidí osobu jevící se jako Linda, jak na něj volá z okna nemocnice. Bezohledu na předsvědčení, že by se po dobu šestiměsíců neměla vrátit, dychtivě za ní běží. Linda tvrdí, že se vrátila, protože o něj měla strach. Obejmou se a Dennis říká, že mu chyběla. Linda se pak odhalí jako Jemima, která na sebe vzala podobu Lindy, aby nalákala Dennise a Alyssu do nemocnice. Spolu s Ralphem pak unesou Dennise jako rukojmí.

Dennisův dopis Lindě
Ahoj, ségra!
Jak je v Africe? Viděla jsi nějaké slony?
Není mi špatně, i když žít osamotě je opravdu těžké.
Nevím, jak se ti podařilo mě vychovat!
Nikdy ti to neřeknu do obličeje, ale víš, cením si toho.

Až se vrátíš, najdu si práci a udělám svůj podíl. Jen dalších 6 měsíců.
Půjde to hned! Brzy se zase ozvu.
Opatruj se.

Dennis.


Albert Rand

28. dubna 2014 v 15:56 | Natla Dahmer |  Clock Tower 3 - Postavy
Albert Rand je syn Dorothy Randové a jedna z Corroderových obětí. Velmi chrání svou matku a dává na ni pozor, jak jen může. Dorothy věří, že ji přehnaně ochraňuje. Je to muž, který dává a očekává, že za to nic nedostane. Vyrábí hračky pro děti v okolí, aby měl na živobytí. Když jej potká Alyssa Hamiltonová, Albert je duše oslepená Corroderem. Kvůli tomu, Albert nosí hůl a zvonek, aby upozornil svou matku. Devatenáctého listopadu 1963 jej zavraždil Corroder.

Clock Tower 3
Když 19. listopadu 1963, přišla Alyssa Hamiltonová, svědčila tomu, jak Corroder surovně zmátil Dorothy a Alberta, oslepil je a hodila je do sudu kyseliny. Alyssa později najde šál, který pro Dorothy upletl Albert. Poté, co porazí Corrodera, Alyssa vrátí Dorothy šál, což umožňuje její a Albertově duši vidět a odpočívat v pokoji.

Dorothy Rand

28. dubna 2014 v 15:54 | Natla Dahmer |  Clock Tower 3 - Postavy
Dorothy Randová je matka Alberta Randa a jedna z obětí Corrodera v Clock Tower 3.

Biografie
Dorothy se narodila v roce 1898. Roku 1929, ve věku jednatřiceti, porodila syna, kterého pojmenovala Albert. Veškeré informace týkající se jejího manžela jsou neznámé.
Jak Dorothy stárla, začala slepnout. Moc dobře neviděla, a její syn, který měl v té době 34 let, se o ni staral v domě Randových. Podporoval sebe i svou matku tím, že vyráběl hračky pro místní děti.
V polovině listopadu roku 1963, k nim přišel muž jménem John Haigh, který s nimi zůstal, a o kterém si mysleli, že je jejich vzdálený příbuzný. 19. listopadu, hned poté, co Albert dal své matce šál, který pro ni upletl, se zjevil John Haigh, který se odhalil jako podřízený, Corroder, a zaútočil na ně. Oba je brutálně zavraždil tím, že je hodil do sudu s kyselinou, a nechal jejich duše slepé, aby bloudili a hledali se navzájem, navěky.

Clock Tower 3
Když 19. listopadu 1963 přišla Alyssa Hamiltonová, svědčila tomu, jak Corroder surovně zmátil Dorothy a Alberta, oslepil je a hodil je do sudu kyseliny. Alyssa později najde šál, který pro Dorothy upletl Albert. Poté, co porazí Corrodera, Alyssa vrátí Dorothy šál, což umožňuje její a Albertově duši vidět a odpočívat v pokoji.William Norton

27. dubna 2014 v 11:48 | Natla Dahmer |  Clock Tower 3 - Postavy
William Norton je otec May Nortonové v Clock Tower 3.

Biografie
William se narodil v brzkém 20. století. Když dospěl, oženil se a roku 1929 splodil holčičku, kterou pojmenovali May. Williamova manželka zemřela během Mayina dětství, tak ji vychovával samotný otec, s příležitostnou pomocí chůvy, Jane Strideové. Podporoval svou malou rodinu tím, že pracoval jako krejčí ve svém obchodě, Nortonovo krejčovství. V jednu chvíli sloužil i v armádě.
V červenci roku 1942, William řekl May, že se brzy bude muset vrátit na frontu do Francie, aby bojoval ve druhé světové válce. Nenáviděl myšlenku, že opustí May. May byla taky smutná a slíbila, že udělá všechno, aby vyhrála 15. výročí klavírní soutěže, aby ji mohl slyšet hrát v rádiu, zatímco bude ve válce.
Nicméně, Williama zasáhla exploze na bitevním poli, a odhodila ho na ostnatý drát, což ho zabilo. Brzy poté byla May umlácena k smrti podřízeným, aniž by věděla o smrti svého otce.


May Norton

26. dubna 2014 v 10:57 | Natla Dahmer |  Clock Tower 3 - Postavy
May Nortonová je dcera Williama Nortona, a oběť Sledgehammera v Clock Tower 3.

Biografie
May se narodila Williamu a paní Nortové roku 1930. S ohledem na její jméno se narodila pavděpodobně v květnu. Její matka zemřela někdy během jejího raného dětství, a tak ji vychovával její otec. Občas se o ni starala i její chůva, Jane Strideová.
Jak May vyrůstala, stala se z ní velmi talentovaná pianistka. V červenci 1942, její otec odhalil, že se vrací na vojenskou frontu do Francie, aby bojoval ve druhé světové válce. I když byla zarmoucena z jeho odchodu, slíbila, že se pokusí vyhrát patnáctý ročník klavírní soutěže, která se měla uskutečnít na Štědrý den s tím, že kdyby vyhrála, mohl by ji slyšet v rádiu, zatímco by byl ve válce. Naneštěstí byl její otec zabit granátem.
Na Štěrný den se May zůčastnila soutěže a udělala dojem na porotu. Nicméně, nešťastná chyba v jejím vystoupení jí zabránila získat první místo. Později v noci, když se vrátila domů, ji k smrti umlátil Sledgehammer.


Dennis Owen

25. dubna 2014 v 9:45 | Natla Dahmer |  Clock Tower 3 - Postavy
Dennis Owen je druhá hlavní postava Clock Tower 3. Je to Alyssyn spolužák ze základní školy. Je do ní zamilovaný a zůstává co nejblíže u ní. Je to dobrý přítel a snaží se co nejvíc, aby jí pomohl. Objeví se odnikud, tři roky po základní škole, aby potkal Alyssu v jejím sídle. Jeho starší sestra Linda, která ho vychovala, je misijní zdravotní sestra v Africe.

Zajímavosti
- Dennis nese silnou podobnost k Ronu Weasleymu ze série Harry Potter.
- Vlasy Dennise se podobají vlasům Lotte (Lotte je nejbližší přítelkyně protagonistky z Clock Tower: The First Fear). Nejlepší kamarádi Jennifer a Alyssy mají ryšavé vlasy.

Temný gentleman

25. dubna 2014 v 9:42 | Natla Dahmer |  Clock Tower 3 - Postavy
Temný Gentleman je tajemná postava z Clock Tower 3. Nosí tmavé oblečení a má neobvykle hluboký hlas. Zdá se, že ví hodně o Alysse a nese k ní silnou lásku. Alyssa neví, kdo to je, ale myslí si, že je to zřejmě jeden z matčiných nájemníků. Ale dříve nebo později, Alyssa odhalí jeho skutečnou identitu: Není to nikdo jiný, než Dick Hamilton.

Dick Hamilton

23. dubna 2014 v 18:26 | Natla Dahmer |  Clock Tower 3 - Postavy
Dick Hamilton je hlavní antagonista Clock Tower 3. Je to taky otec Nancy a děda Alyssy.

Biografie
Dick je bývalý voják, o čemž svědčí portrét v jeho pracovně. Dick se narodil pod příjmením "Brown". Když dospěl, vzal si za ženu Francescu Hamiltonovou, Roodera, a přijal její příjmení. Roku 1966 se jim narodila dcera, kterou pojmenovali Nancy.
Dick zpočátku popíral přítomnost nadpřirozených bytostí, ale začal věřit, když objevil Knihu Entit, a když se začaly objevovat Nancyiny schopnosti. Když měla Nancy dvacet let, provdala se za muže jménem Philip. Dick měl zlomené srdce, když dal svou dceru jinému muži, ale přijal to, aby mohla Nancy dát svou moc jiné ženě. Vyvinul si silnou nenávist vůči Philipovi.
2. dubna 1988, se Dickovi narodí vnučka, kterou pojmenuje Alyssa. V té době, Philip začne přesvědčovat Nancy, aby Alyssa nešla cestou Roodera, protože je moc nebezpečná. Naštvaný Dick tajně zabije Philipa, když jej shodí z balkónu a jeho hlava se rozsekne o sekeru.
Od téhle chvíle, Dick pomáhá Nancy vychovávat Alyssu, a stává se otcovskou postavou. Když Alyssa dosáhne deseti let, Dick začne plánovat rituál závazku na patnáctileté Alysse, aby získal nesmrtelnost a byl navždy s ní.


Philip Hamilton

22. dubna 2014 v 12:13 | Natla Dahmer |  Clock Tower 3 - Postavy
Filip Hamilton je otec Alyssy a zesnulý manžel Nancy. Je zmíněn a krátce ukázán v Clock Tower 3.

Biografie
Mnoho let před Alyssyným narozením, si Philip vzal za ženu Nancy, se souhlasem jejího otce, Dicka, i když Dick nesl vůči Philipovi odpor.
Když byla Alyssa ještě dítě, Dick zabil Philipa v záchvatu žárlivosti, protože nevěřil, že je pro Nancy dost dobrý.
Alyssa o něm dlouhou dobu nic nevěděla, protože byl pryč od doby, kdy byla batole. Kvůli Philipově nepřítomnsti, Alyssa viděla svého dědu jako otcovskou postavu. Philip je taky několikrát zmíněn v Dickově deníku.

Clock Tower 3
V jednom místě ve hře, Alyssa narazí na záběr do minulosti, který podrobně ukazuje Philipovu smrt z rukou Dicka. Krátce poté, Chopper odhalí, že Philip byl zabit jejím dědou, čemuž Alyssa nejdřív odmítla věřit. Je neznámo, co se stalo s Philipovou mrtvolou.

Zajímavosti
- Philip je jako Walter Simpson z Clock Tower: The First Fear. Oba byli otcové příslušných protagonistů, a byli zabiti členem rodiny Barrowsů, mnoho let před událostmi ve hře.
- Během hry, v Hamiltonově domě, Alyssa může najít v koulepně, ve vaně, rozloženou kostru, stejně jako ducha pobývajícího ve stejné místnosti. Kostra i duch můžou patřit Philipovi, ale to není potvrzeno.