Srpen 2014

Republika Edonia

31. srpna 2014 v 10:33 | Natla Dahmer |  Resident Evil 6 - Lokace
Edonia je stát východní Evropy, který byl zapojen do bioteroristického útoku dvacátého prvního století, zahrnující C-Virem nakažené žoldáky, kteří před svou infekcí podporovali anti-vládní milice. Město se plně změnilo ve válečnou zónu, když byla k ukončení krize povolána BSAA.

Historie
Edonia byla, až do pozdního roku 1980 v rámci východního bloku. Edonia se zúčastnila demokratizace, která se rozšířila po celém kontinentu, ale nevzala to tak snadno. Nicméně, vnitřní záležitosti se v průběhu let zhoršily, až do dvacátého prvního století, kdy coup d'étad úspěšně obsadili radnici města. Jejich pokus převzít vládu jednoduše vedl k většímu zhoršení věcí.
Premiér ztrácel veřejnou podporu kvůli neúspěchu ve své vládě k udržení pořádku, a místo rozpuštění Edonianského parlamentu, si účinně dovolil být diktátorem. S kontrolou nad zákonodárci, byl premiér schopen odstranit politickou sílu odpadlých vojenských sil; to bylo provedeno s cílem posílit vztahy s členskými státy Evropské Unie, se zdáním mít kontrolu nad záležitostmi. Nicméně, rebelové stále odolávali vládní "demokratizaci". Kvůli politické nestabilitě sousedních zemí, jako Východní Slovanská republika, získali Edonianští rebelové významnou politickou podporu. A nakonec se roku 2010, obě země dostaly do vlastních občanských válek.

Další poznámky
- Republika Edonie je možná pojmenovaná podle starověké Edonie, oblasti v severovýchodním Řecku.Jehlová bomba

30. srpna 2014 v 13:49 | Natla Dahmer |  Resident Evil 6 - Zbraně
Jehlová bomba je zbraň, kterou použila Carla Radames v Edonii. Nejprve se jeví jako stříbrná koule. Když se obal rozletí, je vnitřek lemován malými jehlami. Ve středu bomby dojde k malé explozi, což pohání jehly a ty se rozletí.
I když ve své podstatě není smrtelná, zdá se, že varianta použita Carlou je naplněna C-Virem. To má za následek, že se zasažení jedinci okamžitě nakazí. Proces infekce z této zbraně (pravděpodobně kvůli přímému vstřiku do lidské tkáně) přinutí jakoukoli zasaženou osobu okamžitě vstoupit do procesu mutace, jakou jsou chrysalidy.
Agenti BSAA, Finn Macauley, Carl, Alfonso, Ben Airhart, a Andy Walker jsou napadeni touto zbraní během své mise v Edonii, 24. prosince 2012, a následně se transformují do Napadů.

Dálková bomba

30. srpna 2014 v 13:43 | Natla Dahmer |  Resident Evil 6 - Zbraně
Dálková bomba je zbraň v Resident Evil 6. Nachází se v Leonově a Jakeově kampani. Jsou náhradou nášlapné miny v Resident Evil 5.

Gameplay
Podobně jako u nášlapných min v RE5, hráč pokládá dálkové bomby na zem tlačítkem pro míření, ale musí je odpálit ručně. K odpalu musí stisknout tlačítko pro míření, a následně tlačítko pro palbu.
Exploze této bomby je velmi silná a má velký dosah. Může zasáhnout nepřátele v dosahu, ale také hráče, takže je nutné si držet odstup.
Jeden pozoruhodný trik při položení dálkové bomby, je sklouznutí. Při rychlém běhu a následném skluzu, nastavíte vybavenou dálkvoou bombu, a získate dostatečný náskok, abyste se mohli oddálit před odpalem.

Rasklapanje

28. srpna 2014 v 14:00 | Natla Dahmer |  Resident Evil 6 - Monstra
Rasklapanje je oběť C-Viru...a extrémně zmutovaná. Rasklapanje je odvozeno ze Srbského slova "rozebrat".
Tuto nebezpečenou pijavicovitou bio-organickou zbraň potká Ada Wong v Lanshiangu, během bioteroristického útoku, kde bloudí po opuštěné letadlové lodi. Ty stejné, na stejném místě, později potkali i Piers Nivans a Chris Redfield. Proti dalším bojovali Leon a Helena, v zadních alejích města. Potkají je i Jake a Sherry, v páté kapitole své kampaně. Jméno této kratury pochází ze srbsko-chorvatského slova "rozebrat" či "rozpadnout se", což je hříčka na jeho schopnosti odělovat části svého těla.

Biologie
Hladká kůže, která obklopuje tuto bytost, je kostěný obal, určený k ochraně slimákovité části jejího hlavního těla, která se nachází v trupu. I když je zničena část humanoidní formy tohoto tvora, nebude to mít efekt na hlavní tělo.
Flexibilní povaha jeho struktury mu umožňuje projít úzkými otvory. Jeho primární slabinou je oheň, a když narazí na intenzivní teplo, jeho hlavní tělo vyskočí ze svého humanoidního kostěného obalu, aby uniklo nebezpečí.
Nejnebezpečnější charakteristikou této bio-organické zbraně, je její schopnost přežít oddělení končetin a obnovit zracené části těla. Je také schopna oddělit své končetiny, které jsou pak samostatně schopny vyhledávat kořist. Je prokázáno, že je běžné zbraně nezabijí; střelba je jen dočasně zneškodní. Pokud hráč čeká příliš dlouho nebo neopustí aktuální oblast, Rasklapanje se opět poskládá dohromady a pokračuje v pronásledování hráče. Pouze extrémně smrtící prostředí je schopno zabít tuto bytost. Pokud je spodní část oddělena od trupu, je spodní část schopna stříkat toxin na případný cíl.
Charakteristickým rysem tvora je jeho dlouhý pijavicovitý sosák, který mu vyčnívá z úst, aby se mohl nakrmit - tvor prorazí své ústa do tváře oběti, a napřed pojídá hlavu. Když úspěšně zabije kořist, vyřítí se z mrtvoly oběti nové pijavicovité stvoření. To naznačuje, že Rasklapanje implantuje svá embrya do kohokoli koho zabije. To mu umožňuje se množit díky lovu.

Ruční granáty

27. srpna 2014 v 15:49 | Natla Dahmer |  Resident Evil 6 - Zbraně
Ruční granáty, známé také jako "výbušné granáty" či "tříštivé granáty", jsou malé, přenosné výbušniny, které lze hodit a očekávat devastující výsledek. Často se u nich spoléhá na hrubou sílu buď samotné exploze, nebo šrapnelu, který granáty produkují.

Resident Evil 6
Granáty v Resident Evil 6 vypadají stejně jako v Resident Evil 5. Do jednoho inventárního slotu se jich vleze pět. Tento typ granátů se objeví v Chrisově a Adině kampani. Doporučuje se používat na skupinu nepřátel.

Zápalné granáty

27. srpna 2014 v 12:30 | Natla Dahmer |  Resident Evil 6 - Zbraně
Zápalné granáty, nebo taky "vznětové granáty", je obecný pojem pro protipěchotní granát s cílem vytvořit ohnivý výbuch s chemickou reakcí, způsobenou látkami jeko je bílý fosfor nebo termit.

Resident Evil 6
Zápalné granáty v RE6 mají stejný design jako v Resident Evil 5. V jednom inventárním slotu lze mít pět granátů. Objeví se v Leonově a Adině kampani.
Jsou velmi užitečné proti zombie, protože proti ohni jsou slabí. Granát stačí k zapálení skupiny zombie, a může zabít dokonce i Bloodshota.

Bleskové granáty

27. srpna 2014 v 10:06 | Natla Dahmer |  Resident Evil 6 - Zbraně
Známé také jako "osvětlující granáty", "oslepující granáty" či "omračující granáty", bleskové granáty jsou určeny k tomu, aby ne-smrtelně dezorientovaly blízké osoby. Zvuk může stačit na to, aby dostatečně přetížil půlkruhové ušní kanálky. Nic netušící oběť je vyvedena z rovnováhy, zatímco světlo, používané k vytvoření blesku u foťáku, omráčí oční sítnice.

Resident Evil 6
Bleskové granáty z Resident Evil 6 jsou podobné těm v Resident Evil 5. Jelikož v RE6 však nejsou nepřátele infikovaní parazitem Plaga, nejsou moc užitečné. Lze je však ale použít při útěku nebo pro vyhnutí se nepřátelům. Do jednoho slotu v inventáři se vejde pět granátů.
Tento typ granátů se objevuje pouze v Chrisově a Jakeově kampani. Může být účinný vůči některým nepřátelům, kteří se vylíhnou z chrysalidů: beskové granáty okamžitě zabijí Mesety a paralyzují Strelaty, na což může hráč navázat řadou kopů.


Zombie Dog C

25. srpna 2014 v 15:10 | Natla Dahmer |  Resident Evil 6 - Monstra
Tuto kreaturu, známou jednoduše jako Zombie Pes, potkají Leon a Helena v Tall Oaks.

Biologie
Tvor je velmi podobný t-Virem infikovaným Cerberosům či Zombie Psům, a také Adjulům z Resident Evil 5. Stejně jako u různých typu zombie, tělo tvora vykazuje známky rozkladu, což zviditelňuje svalovou tkáň, cévy pod srstí a maso. V některých případech je rozklad tak daleko, že jsou vidět i kosti.
Jako je tomu u schopností jeho základu, je velmi rychlý a schopný skákat na vysokou vzdálenost. Je pro ně velmi snadné vrhnout se na něpřítele a divoce jej pokousat. Díky své rychlosti a obratnosti (jako je třeba rychlé skákání do stran), je velmi těžké je zasáhnout či se jim vyhnout. Nejlepší je na ně brokovnice. Na nejtěžší obtížnoti, je jeden dobrý zásah z brokovnice zraní více, než tři výstřely z revolveru.

Raketomet

24. srpna 2014 v 15:42 | Natla Dahmer |  Resident Evil 6 - Zbraně
Raketomet je speciální zbraň, použita v Resident Evil 6. Jako většina raketometů v sérii, je to zbraň na jedno použití. Působí velké množství škod všemu, co je v dostahu exploze, a dokonce i hráči.
V kampani je raketomet získán v páté kapitole Leonovy kampaně, u Adiny helikoptéry. Na nabité raketě je otisk rtěnky, pravděpodobně od Ady, aby poškádlila Leona, nebo jako poslední výsměch posedlosti Dereka C. Simmonse. Hráč najde raketomet ve chvíli, kdy zmutovaný Derek dosáhne heliportu Quad Tower, a naposledy se pokusí zničit Leona a Helenu. Aby se Derekovi zabránilo ve zničení heliportů a dvou agentů, musíte popadnout raketomet a střelit zmutovaného Dereka do očí, což má za následek jeho pád. Pokud porazíte Dereke bez použití raketometu, můžete získat tajnout medaili.
V Žoldácích má rakteromet v inventáři Chris, u svého alternativního obleku. Liší se od kampaňového raketometu tím, že na raketě není otisk rtů. V PC verzi Žoldáků Bez Milosti, používá raketomet i Coach, a i jeho raketomet postrádá polibek.
Tuto zbraň lze nalézt v módech Onslaught, Predator, a Survivors. Jedna přímá střela na hráče způsobí okamžitou smrt.

Whopper

24. srpna 2014 v 15:08 | Natla Dahmer |  Resident Evil 6 - Monstra
Whoppeři jsou větší varianty standartních zombie, s nimiž se setkávají Helena s Leonem, a Ada v Tall Okas, zejména v obchodě se zbraněmi a v katakombách pod hřbitovem. Ada také potká dva na vrcholu věže v Lanshiang. Jsou zde i vzácnější, větší verze, zvané Vrcholoví Whoppeři.

Biologie
Jak se dalo očekávat, tato varianta nese podobnost k ostatním zombie. Nejviditelnější je stejná šedá odumírající kůže, a znaky, které s největší pravděpodobností ukazují vznik modřin na svalové tkáni. Jsou vyrobeni téměř okamžitě. Hlavní identifikace tohoto tvora je jeho velikost. Krom toho, že je vyšší než průměrný člověk, je vyšší i jeho tělesná hmotnost. Pravděpodobně je to množství tukové tkáně, co dělá tyto zombie odolnější vůči střelbě. S podporou obrovského těla, nohy Whopperů jsou oteklé a slabé, a tudíž slouží jako jejich slabá místa.
Rovněž se zdá, že mu jeho výška dává výhodu v síle. Snadno srazí osobu jedním úderem, a lehce ji zvedne nad hlavu. Vzhledem ke svému objemu, je tento zombie velmi odolný. Ačkoli jsou typicky pomalí a hluční (víc než normální zombie, vzhledem k jejich velikosti), jsou schopni překvapivých nárazů rychlosti, při útoku na svou zamýšlenou kořist.
Vrcholový Whopper je totožný s Whoppery, krom rozdílu ve velikosti, v životní výdrži a v pozůstatcích trička.


Anketa: Máte rádi Jakea Mullera?

23. srpna 2014 v 22:51 | Natla Dahmer |  Resident Evil 6 - Ankety
Tak zde otravuji s další Resident Evil 6 anketou, a tentokrát je jedná o Jakea Mullera.
Kdo neví, která bije, si o Jakeovi může přečíst v článku níže.Bloodshot

23. srpna 2014 v 16:58 | Natla Dahmer |  Resident Evil 6 - Monstra
Tuto variantu vytvořil C-Virus, a potkají ji Leon a Helena na cestě skrz Tall Oaks.

Biologie
Bloodshot se zdá být lepší nebo vyvinutá mutace standartního zombie infikovaného C-Virem. Vypadá jako shnilé zombie ze hřbitova, postrádající oblečení. Jejich svalová tkáň je stále neporušena a často mají jasně červenou barvu. Mnoho z nich má nekrytý hrudní koš, který jsou tito zombie schopni řídit, nebo se kvůli mutaci pohybuje sám, jelikož jsou jednotlivá žebra často viděna při pohybu tam a zpět.
Pod tímto hrudním košem má vnitřek trupu tendenci jasně zářit a z otvoru jsou chrleny tělesné tekutiny. Jejich tvář je výrazně deformovaná a zmutovaná. Mají rozeklané a zkroucené zuby, které jim trčí přímo z úst. Pozoruhodná je také řada velmi malých bodců, které jim trčí podél páteře. Tato varianta je další mutace některých zombie.

Granátomet

23. srpna 2014 v 9:21 | Natla Dahmer |  Resident Evil 6 - Zbraně
Granátomet je zbraň nalezena v Resident Evil 6. Je to silný, polo-automatický granátomet. Najdou jej Chris a Piers v kapitole 3, u mrtvoly, zatímco pomáhají Jakeovi a Sherry vypořádat se s helikoptérou.

Gameplay
Granátomet využívá tři druhy munice, které při míření lze přepínat mezi sebou, ale pokaždé si musíte nabít. Tyto tři typy munice jsou následující:
- 40mm výbušné granáty: Po kontaktu explodují a způsobí vysoká zranění.
- 40mm kyselinové granáty: Po kontaktu rozleptají a rozpouští nepřítele.
- 40mm dusíkové granáty: Po kontaktu zmrazí nepřítele.
V Žoldácích používají granátomet Leon a jake u svých kostýmů 1, stejně jako základní Helena, Carla a Nick (v PC verzi Žolsáků Bez Milosti).

Elephant Killer

22. srpna 2014 v 12:26 | Natla Dahmer |  Resident Evil 6 - Zbraně
Elephant Killer je extrémně silný magnum revolver, který se objevuje v Resident Evil 6. Mohou jej najít Jake a Sherry, hned v první kapitole své kampaně, uvnitř opuštěné budovy, do které se dostanou oknem (při prvním setkání s Ustanakem). Je v horní části velké místnosti, na kovové poličce. Pokud jej hráč nevzal, objeví se alternativně ve sklepě, po boji proti Ustanakovi.

Gameplay
Munice - .500 S&W munice do magnumu
Alternativní palba - Žádná
Kapacita zásobníku - 5
Síla - 1 600
Kritická šance - 12,5
Rychlosti přebíjen - C
Rychlost střelby - C

Shrieker

21. srpna 2014 v 11:13 | Natla Dahmer |  Resident Evil 6 - Monstra
Tato varianta zombie se objevila v Resident Evil 6. Stejně jako Whoppeři, tyto nemrtvé bytosti jsou jedinečně zmutovaní.

Biologie
Tento typ zombie je velmi podobný ostatním v tom, že vykazují stejný typ mrtvého šedého těla. Stejně jako u ostatních zombie, jejich kůže vykazuje známky lehkýh pohmožděnin a zranění, i když není zcela známo, jestli je jejich tělo tak křehké jako u typických zombie. Jako u všech zombie vytvořených C-Virem, jejich pohyblivost se nezdá být tak degradovaná jako u předchozích inkarnací. Jsou schopni chůze i běhu, relativně nerušeně.
Nejpozoruhodnější věc u těchhle tvorů je velký nádorový růst, uprostřed jejich hrudi. Tento nárůst se zdá být pulzující zatímco svítí v jasně červeno-oranžové barvě. Vzhledem k tomuto růstu je krk podstatně delší, aby se přizpůsobil naprosté velikosti orgánů. Je schopen produkovat hlasitý, ostrý výkřik, což způsobuje, že nárůst pulzuje rychleji, a na chvíli se mírně vyfoukne, zatímco ztratí zářící barvu.

Kiuas - Bleeding Strings (Můj překlad)

20. srpna 2014 v 13:59 | Natla Dahmer |  Překlady textů
Překlad písně Bleeding String, od Finské kapely Kiuas, která je věnovaná Darrelovi Abbottovi. Jinak se omlouvám, pokud vás dnešními články štvu....

Krvácející struny

Panující král, velekněz zvukového ohně
Křtí svět svým burácejícím plamenem
Pán strun
Narozen, aby zametl svět jako pátý vítr

Nyní je pryč, ale zpoza je tu navždy ozvěna
Hořící s nadšením a grácií
Každou noc stanovíš svět v plameny
Milióny, kteří s tebou skrz dny chodili

Navždy budeme ctít tvé jméno
Elektrický oheň z tvých rukou
Stále hořel té noci tvého posledního stání
Vdechoval život do světa

Darrell "Dimebag" Lance Abbott - Wallpaper

20. srpna 2014 v 9:44 | Natla Dahmer |  Moje wallpapery
Tak jsem udělala wallpaper s Darrellem "Dimebagem" Lancem Abbottem, kytaristou a textařem kapel Pantera a Damageplan, který byl zavražděn na pódiu, při hraní s Damageplan, v Alrose Vile, v Columbus, Ohio.
Nevím, co dál dodat...snad jen...odpočívej v pokoji! :tears:

Black Label Society - In this river

20. srpna 2014 v 0:02 | Natla Dahmer |  Music

Většinou písničky takhle do hloubky nerozebírám, ale u této je co rozebírat, takže jdu na to.......na rozebírání....
Tato píseň je od Americké heavy metalové kapely Black Label Society, a napsal ji Zakk Wylde. Častá mylná představa je, že Zakk tuto píseň napsal na počest svého blízkého přítele "Dimebaga" Darrella Abbotta (bývalý kytarista kapely Pantera a Damageplan), který se narodil 20. srpna 1966 (dnes by oslavil 48 let) a byl zavražděn 8. prosince 2004, během koncertu. Zakk tuto píseň ve skutečnosti napsal několik měsíců před událostí, a následně mu píseň věnoval. Na téma oddanosti Zakk vysvětluje, že se "díval jsem se na text a řekl jsem si 'člověče, tohle musí být Dimova melodie', takže jsme z toho udělali Dimovu píseň a takhle vzniklo video. Myslím, že je to velmi emocionální a vyšlo skvěle. Každý to miluje - Vinnie Paul Abbott (Darrellův bratr), Rita (Darrellova přítelkyně). Je to všechno o Dimově vzpomínce, a pokaždé, když to vidíte, v domě nezůstane suché oko." Zakk také poznamenal, že pokaždé na show "to nikdy nevynechají ze setu Black Label Society".

Hudební video
Hudební video pro píseň "In thi River" představuje dětskou osobnost Darrella a Zakka, jak spolu jedou na kole a ponoří se do řeky. Na konci videa se vynoří jen dospělý Zakk, což symbolizuje Darrellovu smrt. Zakk vysvětluje, že "Řeka je metafora pro život obecně, všechny ty kraviny, se kterými se musíte vypořádat od bytí vyrůstajícím dítětem. Celá ta věc je prostě o životě a smrti."

Lighting Hawk

19. srpna 2014 v 14:51 | Natla Dahmer |  Resident Evil 6 - Zbraně
Lightning Hawk, zkráceně L. Hawk, je magnum nalezen v Resident Evil 6. Lze jej najít hned na začátku čtvré kapitoly Leonovy kampaně. Přesné umístění je u pilotovy mrtvoly, při boji s Lepotitsou.

Gameplay
Munice - .50 akce-expresní munice do magnumu
Alternativní palba - Žádná
Kapacita zásobníku - 7
Síla - 1 200
Kritická šance - 8
Rychlost přebíjení - A
Rychlost střelby - B
L. Hawk je magnum, a jako takový se počítá jako jedna z nejsilnějších zbraní ve hře. Jak to bylo vždy u magnumů v RE, můžou sejmout všechny standartní nepřítele dobře mířenou ranou. Munice do něj je však vzácná a měl by se používat šetrně.
Ve srovnání se svým .500 S&W protějškem, Elephant Killerem, působí nižší zranění, ale má o dva náboje vyšší kapacitu, rychleji se přebíjí, a má vyšší rychlost palby. Má nižší zpětný ráz a tudíž se s ním dá snadno trefit. Nicméně, Elephant Killer většinou sejme oponenta jednou ranou, což se s L. Hawkem nedá. Toho si lze všimnout u Whopperů a Rasklapanje.
V Žoldácích je to "Silná zbraň" pro Chrise Redfielda a Sherry Birkin, u jejich základních obleků. Navíc je to Coachova zbraň v PC verzi Žoldáků Bez Milosti.

Chrysalid

19. srpna 2014 v 14:46 | Natla Dahmer |  Resident Evil 6 - Monstra
Chrysalidová fáze je stav, který vede k další mutaci C-Viru poté, co se stane J'avem. V některých případech, subjekt přímo podlehne chrysalidové fázi. Tvorové, kteří se vylíhnou z chrysalidů, jsou uvedeni jako kompletní mutace a může se velmi lišit. Chrysalidový stav a kompletní mutace potkají všechny postavy.