Leden 2015

Screenky z TR (2013) - 52. část - Svatyně v propasti

26. ledna 2015 v 15:37 | Natla Dahmer |  Tomb Raider 2013 - Moje screenshoty
Z pevnosti v propasti se Lara dostala na bitevní pole, kde se strhla přestřelka proti armádě bouřné stráže. Lara vyšla vítězně a po krátkém střetu s pronásledovatelem bouřné stráže, došla do svatyně v propasti.Metatronova pečeť

25. ledna 2015 v 12:48 | Natla Dahmer
Metatronova pečeť (známá také jako Talisman, Znak Virun VII, a Kruhový emblém) je položka, která se objeví v Silent Hill, Silent Hill 2, Silent Hll 3, Silent Hill: Downpour, a také dokonce ve filmu Návrat do Silent Hill.
Pečeť nese jméno po Metatronovi, protože je obtížné ji ovládat. Podle kabaly, andělé Metatron a Samael původně sdíleli stejnou existenci.

ÚČEL
Pečeť, dříve považována za Samaelův znak, je vlastně Metatronova pečeť; odhaluje to Dahlia Gillespie s tím, že je tento symbol úzce spojen s Řádem. Pokud jde o Řád, Pečeť není nic víc než talisman bez zvláštního významu. To ale neznamená, že by byl k ničemu, nebo by neměl moc.
Moc pečeti pochází z duchovní síly jeho uživatele. Kdyby Alessa Gillespie plně dokončila svůj úkol umístění symbolu přes celý Silent Hill, není známo, co by se stalo, nebo jestli by ta moc byla ovladatelná.

Screenky z TR (2013) - 51. část - Pevnost v propasti (2)

24. ledna 2015 v 22:12 | Natla Dahmer |  Tomb Raider 2013 - Moje screenshoty
Lara se dostala do pevosti v propasti, a jen tak tak se proplížila skrz místnost plnou bouřné stráže. Nakonec však byla prozrazena a začal útok, kterému Lara samozřejmě utekla...

Tekken Tag Tournament 2 - Bojiště

24. ledna 2015 v 13:36 | Natla Dahmer |  Tekken - Bojiště
Aréna
Aréna je bojiště v Tekken Tag Tournament 2. Je ploché, má zdi, a nemá žádné další levely. Je to zářivá, ohraničená aréna. Její podlahu zdobí modré pruhy s hvězdným vzorem.
Je to remake arény z Tekken 4, jejíž soundtrack zde byl také zmixovám.
Ganryu, sponzor druhého tagového Turnaje krále železné pěsti, je zobrazen na několika balóncích kolem arény, propagující restauraci Chanko Paradise.
Bojiště je použito v zakončeních Craiga Marduka, Kinga II, Armor Kinga II, a JayCee.

Arktický sen
Artický sen je bojiště v Tekken Tag Tournament 2. Je ploché, nemá zdi a ani žádné další levely. Boj se odehrává v noci, na zasněženém pruhu Země. Z mužů oblečených jako Santa a z ozdob lze poznat, že je Vánoční čas. Jsou zde i sobi a sněhuláci. Na zemi lze také vidět polární záři, což naznačuje, že se bojiště nalézá v polární oblasti. Je odhaleno, že se bojiště nachází ve Finském Laponsku. Oblast je trochu podobná "Vesnici Santa Clause" v Rovaniemi, ve Finsku.

Bohaté moře
Bohaté moře je bojiště v Tekken Tag Tournament 2. Je ploché, má zdi, a nemá žádné další levely. Boj se oderává uprostřed moře, na lodi. Podél krajů lze vidět mnoho rybářů. Na lodi se mrská velké množství ryb. Na lodní zádi je Ganryu, mávající vlajkou - je však vidět jen zezadu.

Bouře
Bouře je bojiště v Tekken Tag Tournament 2. Není ploché, má zdi a je více levelové. Zdá se, že se boj odehrává na ropné plošině v Severním moři. Boj se odehrává na velké kovové plošině, se spoustou strojů kolem. Je zde komín vylučující kouř, a v horním patře jsou dělníci, sledující boj. V dolním patře jsou kovové ploty a více dělníků kolem. Na jednom z přístrojů je název Mishima Zaibatsu, což naznačuje, že oblast patří oné společnosti.

Poklady v Resident Evil 5

19. ledna 2015 v 21:53 | Natla Dahmer |  Resident Evil 5 - Poklady
Ač má autorka tohoto blogu rozepsaných milión článků a dalších milión jich napsat chystá, přichází s novou rubrikou.
Resiho pětku jsem dohrála již mnohokrát, ale abych pravdu řekla, téměř vždy mě tam překvapilo něco nového. Hru znám již pár let, a další překvapení přišlo nedávno...ač jsem myslela, že mě už nic nepřekvapí. Takže tuto novou rubriku věnuji pokladům z Resident Evil 5, ale ne jen jim. Budou zde i zbraně, velké valouny zlata, vzácná munice (granáty, náboje do revolveru)....prostě vzácnosti a také nějaké dobře schované léčivo, ač pochybuji, že by nějaké takové bylo. To vše kapitolu po kapitole. Pokud by někomu chyběly BSAA emblémy, nezoufejte, lze je najít zde.
Tyto mé články budou...nebo spíš nebudou obsahovat screenky, jako vidíte běžně. Obrázky totiž obrázky budou nafoceny mobilem. Ano, je to tak. Vždy, když se pokusím o tradiční screenshot, mám jen černou obrazovku. I tak doufám, že navzdory tomuto splní články svůj účel.

EDIT: 13. LISTOPADU, 2016
Screenshoty jsou nyní nafoceny z PlayStation 4 verze.


Zamilované avatary

19. ledna 2015 v 19:46 | Natla Dahmer |  Moje avatary a ikony
No, zatím jen z Mortal Kombat a Tekken, ale třeba budou i další. Možná se objeví i v podobě signatur, jako zde, či v podobě wallpaperu, který se mi jednou povedl a lze jej vidět tady. Tak to může být i jednoduchý obrázek, jako zde.

Mortal Kombat
Screenky z TR (2013) - 50. část - Pevnost v propasti

18. ledna 2015 v 19:46 | Natla Dahmer |  Tomb Raider 2013 - Moje screenshoty
Trojice dorazila na člunu k horské soutěsce, ale Lara se rozhodla pokračovat na vlastní pěst. Při své cestě do kláštera, svědčila smrti doktora Jamese Whitmana z rukou stráže královny Himiko. Mathias a Sam však proklouzli přes most a Lara za nimi našla svou vlastní cestu, jelikož most byl zničen.

Brookhavenská zdravotní sestra

18. ledna 2015 v 16:38 | Natla Dahmer |  Silent Hill 3 - Postavy
Brookhavenská zdravotní sestra je neoficiální název entity, která se bojevuje v Silent Hill 3. Lze ji vidět pouze v Brookhavenské nemocnici. Vždy se objeví po boku Valtiela.

Fukuro Lady

18. ledna 2015 v 15:49 | Natla Dahmer |  Silent Hill 2 - Nepřátelé
Fukuro Lady je jmnéno entity z filmu Fukuro. Objevuje se v obleku zdravotní sestry, na rukou má dlouhé černé rukavice, které se zdají být za ní, jako by byly svázány, což si ostatní pletou s tím, že nemá ruce.
Ve filmu Fukuro, má na zádech kyjové přídavky připojené k ramenům a má také masku. Úhly kamery však odhalují ženskou tvář.

Screenky z TR (2013) - 49. část - Horská soutěska (2)

18. ledna 2015 v 13:03 | Natla Dahmer |  Tomb Raider 2013 - Moje screenshoty
Lara v hrobce našla, co hledala, a vydala se zpět k přátelům. Jenže ohua, skupinku přeživších na pláži napadli Solarijští, přičemž James Whitman popadl Sam a zmizel s ní. Lara si uhned usmyslila, že ji odvedl Mathiasovi. Ona to tak samozřejmě nemohla nechat a přesvědčila Rayesovou, aby ji důvěřovala s tím, že musí do vnitrozemí. Trojice se tedy připraví a na člunu, který Rayesová opravila, odplouvají.

Tekken 6 & Bloodline Rebellion - Bojiště

18. ledna 2015 v 10:49 | Natla Dahmer |  Tekken - Bojiště
Centrální věž
Centrální věž je bojiště v Tekken 6: Bloodline Rebellion a v konzolové verzi Tekken 6. Je ploché, má zdi a nemá žádné další levely. Je to bojiště, na kterém se v arkádovém módu v Tekken 6 bojuje proti NANCY-MI847J. Zdá se, že bojiště je propojeno s Mishima Zaibatsu, jelikož na bojišti lze vidět nápisy "Mishima Industries".
Ve Scenario Campaign zde bojujete proti Nině Williams.

Divadlo Noh
Divadlo Noh je bojiště v Tekken 6: Bloodline Rebellion a v konzolové verzi Tekken 6. Je ploché, má zdi a nemá žádné další levely. Boj se odehrává v dřevěném, Japonském divadle (Kabuki), vedle moře. Bojiště jakýmsi způsobem připomíná Tygří dódžo Tokyo z Tekken 3, a Jin-A z Tekken Tag Tournament.
Ve Scenario Campaign zde bojujete proti Yoshimitsu.

Divoké království
Divoké království je bojiště v Tekken 6, pouze ve verzi pro PSP. Lze jej vybrat jen v multiplayeru. Je ploché, má zdi a nemá žádné další levely. Boj se odehrává v tělocvičně. Bojiště je založeno na Tělocvičně mixovaných bojových umění, kde se ve Scenario Campaign bojuje proti Craigovi a Kingovi II.

Fiesta del Tomate
Fiesta del Tomate je bojiště v Tekken 6: Bloodline Rebellion a v konzolové verzi Tekken 6. Je ploché, má zdi a nemá žádné další levely. Boj se zjevně odehrává na letním rajčatovém festivalu. Na bojišti lze vidět dvě vlajky. Jedna je s nápisem "Fiesta del Tomate/Celebremos los Tomates". Na druhé je býk v barvě rajčat, s barvami Španělské vlajky.
Ve speciálním přeživším módu, se na tomto bojišti odehrává třicátý a osmdesátý boj.
Na tomto bojišti lze bojovat pouze náhodným výběrem při výběru bojiště.
Pokud postava spadne na zem, je slyšet zvuk rozmáčknutí.
Bojiště je založeno na Valencijském festivalu s názvem "Tomatina", který se koná poslední srpnovou středu, ve městečku jménem Buñol.
"Fiesta del Tomate" se překládá jako "Oslava rajčete" a podtitul na vlajce ve Španělštině znamená "Oslavujeme rajče."

High Roller's Klub
High Roller's Klub je bojiště v Tekken 6: Bloodline Rebellion a v konzolové verzi Tekken 6. Je ploché, nemá zdi a ani žádné další levely. Boj se odehrává na obrovské plošině v jasně osvětleném kasínu. Když postava spadne na zem, z prasklin v zemi vystrysknou peníze - což se podobá Pirátské jeskyni z Tekken 5.
V PSP verzi Tekken 6, se na tomto bojišti odehrává mód Gold Rush.

Hřbitov
Hřbitov je bojiště v Tekken 6: Bloodline Rebellion a v konzolové verzi Tekken 6. Je ploché, má zdi a je více levelové. Boj se odehrává v noci, na hřbitově. Mimo hřbitov zde je také hořící strom. Pokud jedna z postav narazí do země ve středu bojiště, propadne se skrz a spadne do spodní části bojiště, což je zaplavená kanalizace s mnoha branami. Z jednoho úhlu je možno zahlédnout pomalu chodícího hrobníka, držícího si záda.
Ve speciálním přeživším módu, se na tomto bojišti odehrává čtyřicátý a devadesátý boj.
Ve Scenario Campaign zde bojujete proti Armor Kingovi II.
Podle Alisy Bosconovitch na toto místo padá městská legenda o duchovi zvířecího muže, objevujícím se na onom hřbitově.

Nový design (16. 1. 2015)

16. ledna 2015 v 23:31 | Natla Dahmer |  Můj Blog
Po době Vánoční a novoroční, zde přináším opět nový design, tentokrát s Claire Redfieldovou, jednou z mnoha hlavních postav v sérii Resident Evil.


Screenky z TR (2013) - 48. část - Pláž s vraky (6)

12. ledna 2015 v 19:37 | Natla Dahmer |  Tomb Raider 2013 - Moje screenshoty
Lara se z výzkumné základny dostala do hrobky, a našla to, co hledala. Po přestřelce si našla i cestu ven, a nyní spěchá zpět na pláž, aby pomohla svým přátelům ve značném ohrožení.

ID medailony

2. ledna 2015 v 12:45 | Natla Dahmer
Identifikační medailony jsou položky v Resident Evil 6. Jsou krásně ozdobeny ve stylu loga Neo Umbrelly. Vyskytují se ve třetí kapitole Jakeovy kampaně. Lze je nalézt různě schované či vystavené, anebo je ztrácejí nepřátelé. V druhé části kapitoly (to jest po úniku z laboratoře a před zkontaktováním nadřízených) je jich dohromady šestnáct. Jsou potřeba tři medailony k získání přístupu do zablokované oblasti na západě. Deset jich je třeba k odemčení dveří na východě. A je zapotřebí jich mít šestnáct, pokud chce hráč otevřít mříž, za kterou je útočná puška s granátometem, přilepšení do inventáře a nějaké zkušenostní body. Jsou však velmi dobře schované, tudíž najít je může být velmi obtížné. A kde že se to všechny nacházejí? Odpověď leží o řádek níž.

1) Hned první medailon ztratí J'avo na prvním schodišti, velmi krátce po odchodu z laboratoře.
2) Druhý medailon se schovává v šuplíku skříňky v ložnici.
3) Třetí medailon ztratí jeden z nepřátel v knihovně.
4) Další je ve stejné místnosti jako třetí. Nachází se v poličkách s knihami, v horním patře.
5) Na jednom konci úžší chodby je pár nepřátel, z nichž jeden má medailon.
6) Na druhém konci chodby je větší místnost se stoly. Pod jedním z nich se skrývá medailon. Abyste se k němu dostali, je nutné použít dálkovou bombu. Nemáte-li žádnou v inventáři, tak ve zde přítomné velké váze jedna je.
7) Ve velké hale se sochou uprostřed stojí u dveří dva J'avo. Jeden z nich má medailon.
8) Do haly by měli přiběhnout další ozbrojení nepřátelé, z nichž jeden u sebe má další medailon.
9) Po vložení tří medailonů se vám zpřístupní cesta do dalšího křídla budovy. Než se tam však vydáte na průzkum, můžete se vrátit do knihovny, kde je již další nepřátelská parta. Jeden z J'avů u sebe nosí medailon.
10) U desátého je podmínka stejná jako u devátého. Jen J'avo s medailonem se skrývá na schodišti, kde jste nalezli i první medailon.
11) V nové oblasti jděte do malé místnosti napravo, kde je nad krbem vstavený medailon.
12) Další se nachází v baru napravo. Lze jej získat poté, co Jake nebo Sherry zahrají na piáno.
13) Jeden z medailonů ztratí J'avo v baru.
14) Po projití skleněnými dveřmi prohledejte malou fontánku, na jejímž dně na vás čeká medailon.
15) Po dojití do místnosti s vodou, jděte do vody a proplazte se druhým obloukem, ve kterém se skrývá medailon.
16) V té samé místnosti s vodou, vyběhněte schody a odsuňte bednu, pod kterou se skrývá další medailon.