Únor 2015


Amy Baldwin

21. února 2015 v 13:13 | Natla Dahmer |  Silent Hill 2 - Postavy
Amy Baldwinová je sedmiletá dcera Ernesta Baldwina, která zemřela v listopadu roku 1983, deset let před událostmi v Silent Hill 2. Amy vypadla z podkrovního okna v Baldwinově sídle, během toho, co šla pro přání k narozeninám pro jejího otce. Její mrtvola byla nalezena s prázdnou obálkou.
Když Maria najde dopis v podkroví, Amyin hlas jí řekne, aby to dala jejímu otci. Při zkoumání sídla lze slyšet i kroky, které mohou patřit duchovi Amy.

Ernest Baldwin

21. února 2015 v 13:12 | Natla Dahmer |  Silent Hill 2 - Postavy
Ernest Baldwin je osamělá a poněkud misantropická entita, kterou lze potkat v Baldwinově sídle na západě Jižního údolí. Ernest se ukáže jen v rozšířené verzi hry, ve scénáři Narozena z přání, jako hlas přicházející zpoza zavřených dveří.


SILENT HILL 2: NAROZENA Z PŘÁNÍ
Ernest žádá Marii o pomoc s rituálem, který má v úmyslu provést, aby vzkřísil svou mrtvou dceru, Amy, která v listopadu, v den jeho narozenin, náhodou vypadla z okna - deset let před událostmi ve hře.
Diskutuje o Mariině povaze a její roli ve zbytku hry, a také ví o hříchu Jamese Sunderlanda. Když se Maria rozhodne otevřít dveře, za kterými je Ernest, je na stole jen pár rukavic a narozeninové přání od Amy.Siréna

18. února 2015 v 18:24 | Natla Dahmer
Siréna slouží, v sérii Silent Hill, jako neustálá připomínka přechodu do zásvětí.

SYMBOLIKA
V reálném světě, sirény varovaly lidi před hrozícími nálety během války. V klidnějších dobách, většina sirén sloužila jako systém civilního varování - v případě blížící se přírodní katastrofy. Hasiči také používají náletové sirény, v případě požárů či vážných nehod.
Existuje doměnka, že když byla Alessa Gillespie vytažena z ohně, houkaly kolem ní zvuky záchranných sirén (nebo náletové sirény kvůli požáru). To se připojilo k tomuto "počátečnímu bodu" jejího utrpení a zvuk později začlenila do svých bolestných vzpomínek a emocí.
S mnohým symbolismem je možné, že si sirény prorazily svou cestu do série Silent Hill, protože vždy, když sirény znějí, přijde temnota a převezme Silent Hill - změní jej v Zásvětí -, anebo naopak - když "končí" noční můra.
Screenky z TR (2013) - 54. část - Skalní Zikkurat (2)

13. února 2015 v 19:17 | Natla Dahmer |  Tomb Raider 2013 - Moje screenshoty
Lara závodí s větrem a časem o závod, a snaží se zabránit tomu, aby duše královny Himiko vstoupila do těla její kamarádky Samanthy.


Screenky z TR (2013) - 53. část - Skalní Zikkurat

7. února 2015 v 17:46 | Natla Dahmer |  Tomb Raider 2013 - Moje screenshoty
Ve svatyni v propasti proběhl magický moment, kdy si Lara uvědomila, že se do schránek nepřenáší schopnosti, ale něco zcela jiného. Musí si tedy pospíšit a rychle zachránit Sam.

Aglaophotis

7. února 2015 v 13:38 | Natla Dahmer
Aglaophotis je červená tekutina, která se získává ze zjemnění rostliny stejného jména. Má schopnost rozptýlit démonické síly a udělit ochranu proti těmto silám těm, kteří předmět použijí. Poprvé je spatřen v prvním Silent Hill, a větší roli hraje v Silent Hill 3. Je použit jen jednou, ale pro větší účel. Aglaophotis hraje důležitou roli v obou hrách, jelikož jeho použití ovlivňuje zakončení.

POPIS
Popis podle poznámky nalezené v Silent Hill 3:

Aglaophotis
Červená tekutina nebo krystal, připomínající krev. Podle Kabalu je název odvozen od byliny s mocí rozptýlit zlé duchy. Říká se, že roste v Arabských pouštích.
Může se vypařit nebo použít jako obklad za účelem ochrany proti démonům. Je to silné, ale jelikož je to vzácné, je velmi obtížné to získat.

SILENT HILL
Doktor Michael Kaufmann, ředitel nemocnice Alchemilla, dostal do vlastnictví dvě lahve červené tekutiny. Jak je získal je neznámé, ale z pozdějšího rozhovoru mezi ním a Dahlií lze usoudit, že Kaufmann držel lahvičky pro případ, že by se mu nelíbil směr Dahliiných plánů.
Když Harry prozkoumává město kvůli stopám, které by mohly vést k lokaci jeho ztracené dcery, Cheryl, narazí na nemocnici Alchemilla. Při prohledávání nemocnice, Harry najde na podlaze v Kaufmannově kanceláři rozbitou láhev Aglaophotisu (což je pro něj neznámé). Harry může vzít prázdnou plastovou láhev, do které může tekutinu nabrat a použít ji na Cybil Bennettovou, kterou najde nakaženou parazitem na kolotoči v zábavním parku.
V rekreační oblasti Silent Hillu, může Harry i nadále zkoumat Kaufmannovo zapojení a Aglaophotis. Než Harry půjde do loděnice, kde se setká se Cybil, může Harry vstoupit do baru Annie a zachránit Kaufmanna před útokem monstra. Další vyšetřování Kaufmannových stop dovede Harryho k další lahvičce Aglaophotisu, která je ukryta v Kaufmannově motorce.
Pokud Harry zachrání Kaufmanna, objeví se při Harryho závěrečné konfrontaci s Dahlií, na místě zvaném Nicota. Jakmile je Alessa Gillespie přivedena ke své pravé podobě, objeví se Kaufmann, aby zhatil Dahliiny plány. Střelí Dahlii, vytáhne lahvičku Aglaophotisu a hodí ji na kombinovanou formu Alessy a Cheryl. Láhev se rozbije a pokryje entitu. Díky vymítací síle Aglaophotisu je bůh, který byl uvnitř Alessy, vytlačen ven jako Incubus, bytost vytvořená Dahliinou vizí boha.

Flauros

1. února 2015 v 9:47 | Natla Dahmer
Flauros je důležitá položka v sérii Silent Hill. I když je poprvé představen v prvním Silent Hillu, chronologicky se poprvé objevuje v Silent Hill: Origins.

PŮVOD
Podle poznámky nalezené v Silent Hill: Origins, první zaznamenané použití Flaurosu bylo ve spisech o básníkovi jménem Chang Ch'ien, poradci ranné dynastie Han v Číně. Chang žertovně tvrdil, že by ve svém "třístranném boxu" mohl věznit Démony. Když zemřel, Flauros zmizel. Později bylo řečeno, že se ocitl ve vlastnictví luteránského mnicha, který tvrdil, že to mohlo ovládat a zesilovat myšlenky. Také tvrdil, že Flauros je svatého původu - spíše připojením k bohu než k Démonovi.
Flauros je zmíněn v okultních dílech, jako například v Menší klíčky Šalamounovy a O šalbách Démonů. Flauros, známý pod jinými názvy, jako Flavros či Heures, je umístěn jako vysoce postavený Démon, velký kníže v hierarchii Pekla, kde vládne třiceti šesti legiím padlých duší. Co pasuje do jeho reprezentace v Silent Hillu je, že v Menších klíčcích Šalamounových, je Flauros popisován jako Démon, schopen vidět něčí minulost, přítomnost a budoucnost. Může však i klamat a lhát, dokud není v magickém trojúhelníku - pak mluví pravdu.