Duben 2015Vězeňský deník

16. dubna 2015 v 13:28 | Natla Dahmer |  Silent Hill 4: The Room - Překlad poznámek
Včera jsme měli hovězí guláš.
V jídelně jsem slyšel, že za kuchyní je komora smrti, a že berou maso přímo z mrtvých lidí a vaří ho.
To mě opravdu vyděsilo.


Deník se nachází na nočním stolku, v dolní východní cele na třetím patře.


Poklady - Kapitola 3-1

16. dubna 2015 v 13:28 | Natla Dahmer |  Resident Evil 5 - Poklady
Brouk (hnědý)
Hned na začátečním ostrůvku najdete tohoto obyčejného každodenního brouka. Visí si na dřevěném sloupu, nad krásnýma květinama.
Cena: 1 000 nairů.

Rubín (hruška)
Tento drobný drahokam červeného zbarvení je na stejném ostrůvku, jako výše zmíněný brouk. Je vystaven na čele lebky, která je umístěna mezi dvěma štíty.
Cena: 1 000 nairů.

Brouk (hnědý)
Jakmile poplujete člunem BSAA dlouhou cestou pro jednu z destiček, a budete projíždět kolem chatrčí, uvidíte na stromě, mezi květinami, brouka. Vy samotní jej vzít nemůžete, proto najeďte ke stromu tak, aby brouka mohl vzít váš parťák.
Cena: 1 000 nairů.

Zpráva na desce v místnosti s vodním kolem

11. dubna 2015 v 17:20 | Natla Dahmer |  Silent Hill 4: The Room - Překlad poznámek
Abyste zapli světla v celách třetího patra, roztočte toto vodní kolo. Pamatujte, že voda musí proudit ve směru vodního kola. Samozřejmě taky musíte otevřít stavidlo na střeše.


Zpráva je jednou z poznámek, kterou Henry najde ve světě vodního vězení. Nachází se na desce u vodního kola, ve druhém podzemním patře.

Resident Evil 3 - Obleky

8. dubna 2015 v 8:38 | Natla Dahmer
Originální PlayStationová verze Resident Evil 3: Nemesis zahrnuje pět kostýmů, které lze odemknout v butiku, po dohrání hry. Na PC verzi je výběr kostýmů už na začátku hry, a krom toho zde jsou dva kostýmy navíc. Nový speciální oblek je i v Dreamcast verzi.

Základní oblek
Tento oblek se skládá z modrého topu, černé sukně a hnědých vysokých bot. Jako doplněk je zde i bílý svetřík, který má Jill uvázaný kolem pasu. Je to základní oblek a Jill ho má od samého začátku hry.


Poklady - Kapitola 2-2

4. dubna 2015 v 12:31 | Natla Dahmer |  Resident Evil 5 - Poklady
Třpytivý brouk
Nádherný hmyz, jehož barvy se mění v závislosti na úhlu pohledu. Jakmile proběhnete mezi vagóny, kde na vás útočí smečka psů, doběhněte na konec, kde je na dřevěných trámech tento brouk zavěšený.
Cena: 2 000 nairů.

Třpytivý brouk
Než vylezete po žebříku na štřechu vagónu, otočte se k žebříku zády. Brouček je na boku nějakých kovových desek.
Cena: 2 000 nairů.

Velký valoun zlata
Toto samotinké zlato na vás čeká na jednom konci jednoho z vagónů, z jejichž střechy na vás střílí nepřátelé.

Velký valoun zlata
Další velký valoun zlata najdete poté, co vylezete z důlního vozíku a doběhnete na místo, kde jste do něj skočili.

Rubín hruška
V dolech najdeme pár rubínů, a toto je první z nich. Je však strašně jednoduché jej přejít, protože je neuvěřitelně těžké si jej všimnout. Neleskne se a vlastně vůbec není vidět. Hned na začátků dolů, narvěte parťákovi do rukou lucernu a jděte kupředu. Něž se dostanete k prvnímu rozcestí, namiřte zbraní na strop a s pomocí zaměřovače určete, kde rubín je. Poté si ho sestřelte.

Rubín (hruška)
Tento drobný drahokam najdete nad vchodem do jednoho z tunelů s vodou. Nachází se vlastě poté, co projdete druhým zatopeným tunelem a otočíte se. Budete jej muset sestřelit.
Cena: 1 000 nairů.

Strážcův deník

4. dubna 2015 v 12:26 | Natla Dahmer |  Silent Hill 4: The Room - Překlad poznámek
Abyste se dostali do pozorovacích místností uprostřed tohoto komplexu, musíte použít otvory k likvidaci mrtvol v celách. Nicméně, na prvním a druhém patře jsou tyto cely zamčeny. To aby je děti neobjevily.

Do prvního patra se tedy budete muset dostat z jedné z cel ve třetím patře. Vím, jak to udělat, ale je to fakt otrava. Světla rovněž fungují jen ve třetím patře.


Henry najde tento deník při prvním zkoumání světa vodního vězení. Je připíchnutý na zdi, napravo od portálu, ve spojovací chodbě na jižním konci prvního patra.

Poklady - Kapitola 2-1

3. dubna 2015 v 10:33 | Natla Dahmer |  Resident Evil 5 - Poklady
Zlato
Hned v začáteční místnosti, na vrcholu přepravní bedny, jsou v truhle dva malé a jeden velký valoun zlata.

Útočná puška H&K MP5
I tuto zbraň lze nalézt ve skladišti hned na začátku, v kufříku na pneumatice.

Sprej první pomoci
Po odchodu ze skladu dojdete k bludišti z přepravních beden. Některé jsou však otevřené a v jedné takové je sud se sprejem první pomoci.

Vykládaný náramek
Tento elegantní náramek ozdobený mnoha drahými kameny, lze najít u hřmotného majiniho, kterého potkáte po projití skrze bednové bludiště.
Cena: 1 000 nairů.

Průzkumná poznámka

3. dubna 2015 v 10:28 | Natla Dahmer |  Silent Hill 4: The Room - Překlad poznámek
Mám štěstí! Konečně jsem utekl z cely.
Rozhodl jsem se pozorně prozkoumat budovu.

Nejstrašidelnější místo byl suterén prvního patra. Tam na severovýchodě je kuchyň, ale vedle na severozápadě je komora smrti.
Abyste se tam dostali, musíte zadat správná čísla. Neznám čísla, a byla taková tma, že jsem dokonce ani neviděl na panel, takže jsem dovnitř nešel.


Henry najde tuto poznámku při první návštěvě světa vodního vězení. Leží na zemi, v jihovýchodní oblasti chodby s celami, v prvním patře.