Tomb Raider 2 - Příběh

26. března 2018 v 15:50 | Natla Dahmer
Legenda praví, že pokud si bodnete dýku Xianu do srdce, získáte moc draka. A s touto mocí se Čínský císař Qin Shi Huang vydal dobývat rozsáhlé země v Číně. I když se mu ostatní lidé poddali, Tibetští Mniši se nehodlali jen tak vzdát. Bojovali proti císaři a jeho armádě, až se nakonec jednomu mnichovi podařilo vytáhnout císaři dýku ze srdce. Následkem byla smrt pro císaře. Jeho bitva byla prohraná. Mniši pak vrátili dýku do chrámu Xianu pod Velkou Čínskou zdí, kde spčívala po celou dobu...
...po celou tu dobu, než se o ní dozvěděla Lara Croft. Vrtulníkem se proslulá archeoložka dopravuje k Velké Čínské zdi, a překonává její pasti a nástrahy, jen aby našla zapečetěné dveře. Lara se ani nenadá a přepadne ji Claudio, člen Italského kultu Fiamma Nera, který vede Marco Bartoli. Claudio je přemožen, a zatímco jej má Lara na mušce, se Claudio otráví. Kousek od nich je notebook. Lara nezaváhá a s pomocí notebooku hledá vodítka. Její další cesta tedy vede do Via Caravelli v Benátkách, kde má mít kult svůj úkryt.
Netrvá to dlouho a Lara se dostává do Benátek. Zde zabíjí jednoho člena kultu za druhým, a k rychlému pohybu po vodní ploše města používá motorový člun. Po západu slunce se Lara probije do operního domu, kde nyní vládne kult. Jeho členy se to tam jen hemžilo, a ti, kteří Laře skřížili cestu, po sobě zanechali jen své bezvládné tělo. Přes sklad s bednami se Lara dostala na palubu hydroplánu. V hydroplánu, Lara zaslechla konverzaci mezi děma piloty - Fabiem a Marcem Bartolim. Bavili se společně o Seraphu. Když si Marco konečně všimnul, že má na palubě nezvaného hosta, objevil se za Larou mechanik, Eros, a udeřil Laru svým hasákem po hlavě. Lara upadla do bezvědomí. Let pak klidně pokračoval dál, dokud hydroplán nepřistál na vodní plošině.

Lara se probudila ve skladním prostoru. Byla zbavena svých zbraní, ale ne svých smyslů. Lady Croft si rychle našla cestu ven ze své cely, a stejně tak rychle si i našla své věrné pomocnice - pistole. Netrvalo to ani dlouho a Lara už si razila cestu napříč potápěcí oblastí. Tam se setkala s Chanem Barkhangem, Tibetským mnichem. Před svou smrtí z rukou Marca Bartoliho, Chan prozradil, že jeho otec zbombardoval Marii Dorii, loď Marcova otce, Gianniho Bartoliho. Na této lodi byl artefakt jménem Seraph, který otevírá vstup do katakomb pod klášterem v Tibetu. Po krátké přestřelce s Marcem Bartolim, Lara prchá do vody, za odplouvající ponorkou.
V širém Jaderském moři ponorka havaruje, a Lara sama musí doplavat do nitra Marie Dorie. V nitru lodi Lara vidí, že není sama. Marcovi muži už tam na ni čekají a nebudou váhat ji zabít. Ani ve vodě není v bezpečí, protože krom možného utopení tam s Larou dovádějí žraloci, barakudy a potápěči. V obytných prostorách se ji dokonce pokusí sežrat přerostlý úhoř. Lara pomalu postupuje přes převrácený vrak Marie Dorie a přes již zmíněné obytné prostory, než se dostane na palubu zaraženou v podmořské jeskyni. Na velké, zrezlé zádi Marie Dorie, Lara najde klíč od skladiště. V tomto skladišti pak objeví Seraph, po kterém ona i Fiamma Nera pátrají. Se Seraphem v batůžku, se Lara vynoří z hlubin. V nitru otevřeného a nehlídaného hydroplánu si Lara svlékne neoprén a odlétá pryč.
Lara doletěla do Himalájí. Jenže hydroplán nevydržel takovou zimu, zamrzlo mu palivo a led poškodil motory. Hydroplán tedy začal klesat. S pomocí padáku se Lara jen tak tak dostala pryč, než hydroplán havaroval. Dál už tedy Lara pokračovala pěšky. V Tibetském podhůří si Lara musela dávat pozor na sněhové koule, padající rampouchy a na leopardy či bílé tygry. Mezi nebezpečími však byli i kultisti Fiamma Nera. Dvěma takovým Lara sebrala sněžným skútr, který jí usnadnil pohyb po horách. Do Barkhangova kláštěra už ale musela po svých. Když ke klášteru došla, Lara se ocitla v boji mezi mnichy a kultisty. Na výběr měla čtyři možnosti. Mohla pomoct kultistům, ale sobě by tím moc nepomohla. Mohla pomoct mnichům, ale jediná špatně mířená střela, která by zasáhla mnicha, by taky nedopadla moc dobře, protože by se do Lary pustili všichni mniši. Dále si mohla buď hledět svého nebo zabít všechny. Ať už se rozhodla jakkoli, nic jí nezabránilo v tom, aby našla modlitební mlýnky roztroušené napříč klášterem. S mlýnky a se Seraphem, si Lara odemkla vchod do Talionových katakomb.
Brzy do katakomb najdou cestu i kultisti Fiamma Nera. A aby toho nebylo málo, Lara narazí i na několik mýtických stvoření známých jako Yetti. Jenomže Laru nic nezastaví od toho, aby se dostala do ledového paláce a našla tam Talion, klíč k otevření dveří pod Čínskou zdí. Při odchodu ale ještě Laru zdrží strážce Talionu, velký a mohutný míšenec člověka s ptákem. Lara se však nedá a úspěšně strážce poráží. S vítězstvím v kapse a s Talionem v batohu, Lara opouští ledový palác, a v kradeném autě pak opouští i Himaláje. To se ovšem neobejde bez přestřelky za jízdy.
Lara se vrací do Číny. Talionem otevírá dveře do chrámu Xianu. Konečně, Lara vchází dovnitř a blíží se k dýce. Už ji má skoro na dosah ruky. Už je u podstavce, jen natáhnout ruku. Ale nebylo by to to ono, kdyby to bylo až tak jednoduché. Podlaha u podstavce se propadá a Lara padá s ní. Zpět k dýce je to dlouhá cesta, přes mnoho pastí a nepřátel. Nejméně příjemná byla zcela jistě cesta napříč pavoučím doupětem. Tak či onak, Lara se dostane zpátky k dýce, ale to už ji ve svých dlaních svírá Marco Bartoli a vráží si ji do srdce, zatímco Lara se jen nevěřícně dívá. Marcovo tělo padá do náručí jeho posluhovačů, a ti jej odnášejí pryč. Bez zaváhání se Lara vydává za nimi.
Lara došla do oblasti, která vypadá, jako by pocházela z jiné dimenze. V oblasti převládá zelená barva a temná jáma, na jejíž dno nejde vidět. Buď se opravdu posunula v prostoru do nějakého pekla, nebo se jedná o vrcholky skal, jejichž zbytek nejde vidět. Ať už je ale kdekoli, ztratila Fiamma Nera z dohledu. Musí je znovu najít, a tak prozkoumává záhadnou oblast, nachází tajemné plakety a u toho likviduje válečníky Xianu.
Nakonec se Lara přeci jen dostává do dračího doupěte, kde dostihne kultisty. Zabíjí je a znovu si jde pro dýku, nyní zabodlou v srdci Marca Bartoliho. Než ji Lara stihne vytáhnout, Marco se změní na obrovského Čínského draka. Neúnavně na Laru chrlí oheň. Lara opětuje palbu a po chvíli se drak kácí na bok. Lara rychle přiběhne a vytahuje z něj dýku. Z draka zbyde jen kostra a doupě se začíná rozpadat. Lara běží únikovou chodbou co jí nohy stačí. S ohněm v zádech, Lara přidá do kroku a mohutný výbuch ji odmrští na nedaleký kámen.
Lara se probouzí na kameni u Velké Čínské zdi, živá a zdravá. S dýkou Xianu se vrací domů, do svého sídla v Surrey, Anglie.
V noci, Lara oděná v pohodlném županu, sedí na posteli a obdivuje artefakt. Náhle se ozve alarm. Zdá se, že kult Fiamma Nera ještě neřekl své poslední slovo. Pár zbývajících jedinců se samo pozvalo do Lařina sídla na pozdní čajový dýchánek. Aby je Lara správně po svém uvítala, rychle si vzala brokovnici a šla vyčistit dům. Když už se zdálo, že všichni vetřelci padli, přišel na scénu velký bouchač se dvěma revolvery. Kdo ví, co si myslel, protože tomu není tak dávno, co Lara zabila několik Yettiů, mohutného míšence ptáka s člověkem, plno válečníků Xianu a draka, nemluvě o velkém množství členů Fiamma Nera. No, ať už si pistolník z Fiamma Nera myslel cokoliv, potkal jej stejný osud jako každého, kdo Laře skříží cestu.
Když už má Lara konečně chvilku pro sebe, opírá brokovnici vedle sprchy a chystá si dát vítěznou sprchu. V tom se Lara zarazí. Hlavu natočí vpravo, na toho, který si myslel, že o něm Lara neví. Celou dobu ale Lara věděla, že ji někdo sleduje. A právě toho začala mít plné zuby. Se slovy: "Nemyslíš, že jsi už viděl/a dost?", Lara popadne brokovnici a svého pozorovatele střelí.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eryn Eryn | Web | 7. května 2018 v 7:06 | Reagovat

Moc pekne napísané :)

2 Natla Dahmer Natla Dahmer | 11. května 2018 v 16:31 | Reagovat

Děkuji! ^_^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.