Tomb Raider 2 - Zbraně

25. března 2018 v 10:14 | Natla Dahmer
PISTOLE
Lařin ikonický pár pistolí. Věrné zbraně, které si sebou Lara ponese od začátku až do konce hry - s vyjímkou levelu Offshore Rig, před kterým jí jsou pistole odcizeny. Najde je v hydroplánu na vodě. Pistole jsou sice slabší, ale mají neomezenou munici a nějakého toho neřáda s nimi jistě skolíte.

BROKOVNICE
V tomto dílu si Lara ponese brokovnici již od začátku hry. Je to stejná pumpovačka jako v předchozím díle. Na blízko je silná, ale na dálku se broky rozptýlí po okolí a jen těžko zasáhnou nepřítele. Je třeba hledat patrony pečlivě, protože jich ve hře moc není. Před levelem Offshore Rig, Lara o brokovnici přijde, stejně jako o zbytek zbraní. Může ji však najít později, v levelu Diving Area, u nepřítele, který brokovnici použije proti Laře.
Je to jediná zbraň, kterou Lara bude mít v levelu Home Sweet Home.


GRANÁTOMET
Granátomet je nejsilnější zbraň ve hře. Po výstřelu, granáty letí rovně a při kontaktu explodují. Jedna dobře mířená střela rozerve obyčejného nepřítele na kusy. Granátomet lze najít už v prvním levelu, pokud najdete všechna tajemství. Granátů ale není moc, takže je nejlepší si tuto zbraň šetřit na silnější nepřátele.

AUTOMATICKÉ PISTOLE
Krom vzhledu jsou tyto pistole odlišné i svou o něco málo vyšší palebnou silou. Jsou taky trošičku rychlejší. Vytratí je jeden z kultistů krátce po začátku prvního Benátského levelu. Je však jednoduché je přehlédnout.

SAMOPALY
Velice užitečné samopaly. Jejich palebná síla se sice rovná pistolím, ale se svou rychlopalností jsou mnohem nebezpečnější. Tomb Raider 2 je ještě díl, kde se dá najít spousta munice do těchto zbraní. Jsou tedy snad nejlepší volbou na jakéhokoli nepřítele. Šikovně se před vámi schovávají již ve třetím levelu.

HARPUNA
Harpuna je nejslabší zbraň ve hře. Na souši moc užitku neudělá, avšak je to jediná zbraň, kterou lze použít pod vodou. Nejlepší věc, co dělat pod vodou, je ale plavat pryč od nepřátel. Kolikrát se může stát, že se šíp netrefí. Šípů do harpuny lze najít hodně, ale...no...zkrátka je to plýtvání kyslíkem. Pokud ji však budete chtít, lze ji napoprvé najít v levelu Offshore Rig, na jedné z postelí.

M-16
Tato útočná puška je jednou z nejsilnějších zbraní ve hře. Krom vysoké palebné síly, má i daleký dostřel. Dá se však jen používat při stání či chůzi. Ve hře se dá najít dost munice, a samotná M-16 se nachází v levelu Diving Area.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jeanette Jeanette | Web | 1. dubna 2018 v 12:15 | Reagovat

Koukám, že momentálně taky dost ujíždíš na TR2 jako já :)

2 Natla Dahmer Natla Dahmer | 2. dubna 2018 v 9:53 | Reagovat

[1]: Ano, dvojka je rozhodně jeden z nejlepších Tomb Raiderů, ale momentálně se budu snažit doplnit rubriky všech Tomb Riaderů :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.