Tomb Raider 2 - Nepřátelé

8. dubna 2018 v 10:41 | Natla Dahmer
Bengálští tygři
Tygři na nás zaútočí krátce po začátku hry. Budou se Laru snažit podrápat, nebo pokousat. Stačí na ně pistole a nejlepší bude je zastřelit odněkud shora. Tito tygři se objeví pouze u Velké Čínské zdi a v chrámu Xianu.

Vrány
Vrány na nás zaútočí na Velké Čínské zdi, a později i v Barkhangově klášteře. Chvíli lítají kolem a krákají, než se rozhodnou poklovat Laru. Jejich útok naštěstí moc zranění nezpůsobí. Stačí na ně obyčejné pistole.

Pavouci
Pavouky potkáme ve Velké Čínské zdi a v chrámu Xianu. Jsou malí a otravní. Útočí ve větším množství. Moc toho ale nevydrží, stačí na ně pár ran z pistolí. Malou zajímavostí je, že původně byli pavouci zbarveni jen do šeda, než jim nakonec byla dána černá barva s červeným symbolem.


Tyrannosaurus Rex
Tohoto mazla potkáme v prvním levelu, a potkáme je dokonce dva. Narazíme na ně v zelené rokli, přes kterou vede lano - ale jen v případě, že si hráč poběží pro zlatého dráčka. T-Rexové toho vydrží hodně, ale s trpělivostí vám na ně stačí pistole. Nestavějte se jim ale tváří v tvář, a útočte na ně z bezpečí výklenku u vchodu nebo u tajemství.

Dobrmani
Dobrmani by se dali považovat za hlídací psy kultistů z Fiamma Nera. Často se totiž objevují po jejich boku. Prvně na ně narazíme v Benátkách, a posléze i na vodní plošině. Fiamma Nera si dokonce přivedli psí posilu do Lařina domu. Je třeba uskakovat před jejich čelistmi a úplně na ně stačí obyčejné pistole.

Pistolníci z Fiamma Nera
Jedna z mnoha variant kultistů z Fiamma Nera, které potkáme. Pistolníky potkáme pouze v Benátkách. Už podle názvu je jasné, jak na nás útočí - mají pistole s tlumiči, a tudíž nás mohou nenápadně odstřelit z dálky. Obyčejné pistole na ně stačí, ale to už je vaše volba. Nejlepší je běhat kolem nich, spíš se zdržet za jejich zády a střílet do nich, dokud nepadnou.

Pálkaři z Fiamma Nera
Další z kultistů Fiamma Nera na nás půjdou s tupými předměty. To jsou baseballové pálky, tyče a hasáky. Stačí před nimi uskakovat a střílet klidně i z pistolí. Budeme je potkávat v Benátkách, na vodní plošině a ve vraku Marie Dorie.

Krysy
Na krysy narazíme jen v Benátkách. Jsou to malé a velmi slabé potvůrky. Dokáží vás jen kousnout, když si je připustíte příliš blízko k tělu. Jedna, dvě rány z pistolí a máte po trápení.

Boss z Fiamma Nera
Není to sice ten big boss (Marco Bartoli), ale dal by se počítat do kategorie mini boss. Má větší výdrž než ostatní kultisté a útočí na nás dvěma velkými revolvery. Když Laru zabije, tak se po její smrti zachechtá. Rozhodně si na něj vezměte silný kalibr - brokovnici nebo granátomet, pokud jste jej našli. Prvně jej potkáme ve skladišti Opera Housu, a podruhé zavítá k nám do domu, v tričku a s obvázanou rukou. Nejsem si tedy jista, jestli jsou to dvě jiné postavy, nebo jedna a ta samá postava. Každopádně, nakonec zemře či zemřou oba.

Samopalníci z Fiamma Nera
Kultisti se samopalem. Při střelbě se snažte držet za jejich zády, ať mají potíže s tím vás střelit. Jsou velice otravní a můžou vás zranit i z dálky. Potkáme je na vodní plošině, ve vraku Marie Dorie a v Tibetu.

Brokovnicáři z Fiamma Nera
Tito kultisti patří mezi ty nebezpečnější, protože mají silnou brokovnici. Od ostatních se také odlišují tím, že nosí černé sluneční brýle. Opět platí se držet při střelbě za jejich zády, nebo si vzít alespoň silnější zbraň.

Potápěči z Fiamma Nera
Potápěči nám budou dýchat na záda ve vodě. Mají harpunu a tou na nás útočí. Můžete jim palbu harpunou vrátit, ale to zabere hodně dechu, takže je dobré jim spíš uplavat. Další možnost se zastřelit je ze souše. Potkáme je na vodní plošině a ve vraku Marie Dorie.

Plamenometčíci z Fiamma Nera
Troufnu si říct, že plamenometčíci jsou nejnebezpečnější členové kultu. Jejich plamenomety mají velký dosah a jakmile vás zažehnou, je konec - ovšem, jen pokud nestihnete skočit do vody. Nejlepší je nějaká silná zbraň s dalekým dostřelem, abyste je mohli zabít z dálky.

Žraloci
Žraloci nás uvítají v prvním podmořském levelu, a tak celkově nás budou pod mořem doprovázet. Lara sice má harpunu, ale nejlepší metoda je jim uplavat, nebo je zastřelit ze souše, je-li to možné. Rozhodně jim nedovolte se přiblížit, protože jejich kousance ošklivě bolí.

Barakudy
Jsou to velké, dravé, tropické mořské ryby se štíhlým tělem, a velkými čelistmi i zuby. Potkáme je ve vodách u vraku Marie Dorie. Pokud máte dostatek dechu, můžete je ve vodě zabít harpunou. Nejlepší však bude je zastřelit ze souše anebo jim uplavat.

Úhoři
Velcí, žlutomodří úhoři. Schovávají se v otvorech ve skalách a číhají na oběť. Když se přiblíží, dvakrát do ní kousnou. Je tedy nejlepší se jim vyhnout. Nedají se zabít. Narazíme na ně v Jaderském moři.

Obrovský úhoř
Na tento kousek narazíme v obytných prostorách Marie Dorie. Jedná se o obrovského, černožlutého úhoře, který se schovává v malém otvoru ve skále. Je pro něj docela snadné nás vyděsit. Je třeba si dávat pozor, protože jeho kousnutí ubere velkou část Lařina zdraví. Nedá se zabít.

Orlové
Orlové jsou více méně neškodní jako vrány. Jejich klování moc zdraví neubere a stačí na ně základní pistole. Setkáme se s nimi v Tibetu a v chrámu Xianu.

Sněžní leopardi
Leopardi útočí kousáním nebo drápáním. Jsou rychlí, takže je třeba být rychlejší nebo útočit z bezpečného místa. Obvykle útočí ve smečkách. Potkáme je v Tibetu.

Jezdci na sněžných skútrech
Členy Fiamma Nera na sněžných skútrech potkáme pouze u Tibetského předhůří. Jejich skútry mají zabudované kulomety, a když vás nezasáhnou, tak vás mohou přejet. Nejlepší je tedy najít si nebzpečné místo, vzít samopaly nebo M-16 a sestřelit je. Ještě lepší je sebrat jednomu po smrti skútr s kulomety a tímto skútrem zlikvidovat ostatní.

Barkhangovi mniši
Někdo si možná říkáte, co na seznamu dělají mniši. Ona je pravda, že pokud při přestřelce postřelíte jednoho jediného mnicha (i jen omylem), tak všichni půjdou proti vám. Budou neúnavní a nedají vám pokoj, dokud nezemřete. Je třeba tedy před jejich útoky uskakovat a zároveň střílet.

Yetti
Tito mýtičtí tvorové na nás budou útočit pod Barkhangovým klášterem. Jsou velmi agresivní a hluční. Krom toho jsou rychlí a silní. Na Laru budou útočit rukama a bude to bolet. Doporučuji tedy nějakou silnou zbraň.

Sumci

Na sumce narazíme ve vodách pod Barkhangovým klášterem a v chrámu Xianu. Útočí kousáním, stejně jako barakudy. A stejným způsobem se dají zlikvidovat. Buď ve vodě harpunou, nebo pistolemi na souši. Další možností je uplavat.

Bílí tygři
Bílí tygři útočí ve smečkách a jsou agresivnější než Bengálští tygři. Nejlepší bude si na ně počíhat na nějakém bezpečném místě, nebo do nich střílet během uskakování. Potkáme je v ledovém paláci.

Strážce Talionu
Strážce Talionu je velký míšenec člověka a ptáka. Poté, co Lara v ledovém paláci sebere Talion, strážce vystoupí z jeskyně a nelítostně zaútočí na Laru. Jeho útoky jsou brutální. Útočí sice jen rukama, ale používá hrubou sílu. Nejlepší tedy bude silná zbraň, a buď na něj útočit z bezpečného místa, nebo se neustále udržovat v pohybu.

Velcí pavouci
Velké pavouky potkáme jen v pavoučím doupěti, uvnitř chrámu Xianu. Kupodivu jsou docela slabí, ale stále jsou děsiví. Hlavně, když vám jen tak odnikud spadnou na hlavu. Atomovku ve hře nemáme, takže si budeme muset vystačit s Lařiným arzenálem. Slabší zbraně na ně budou stačit.

Bojovníci Xianu

Bojovníci se nejprve jeví jako nefritové sochy. Jakmile se však Lara přiblíží nebo podnikne nějaký důležitý krok, nefrit z nich odpadne a bojovníci zaútočí na Laru. Pokud je Lara mimo jejich dosah, nemají problém si pro ni doletět. Rozhodně na ně doporučuji silné zbraně, jako M16 nebo granátomet, popřípadě samopaly, je-li boj moc blízký. Potkáme je na létajících ostrůvcích a v dračím doupěti.

Vrhači nožů z Fiamma Nera
Jak už napovídá název, tito nepřátelé po Laře vrhají nože. Mají neomezený počet nožů a jsou velmi přesní. Vydrží toho více než ostatní kultisti, které jsme dosud potkali (s vyjímkou menšího bosse). Doporučuji tedy silnější zbraň. Potkáme je pouze na létajících ostrůvcích a v dračím doupěti.

Drak
Marco Bartoli si vrazil dýku Xianu do srdce, a než mu ji Lara stihla vytáhnout, nastala proměna a před Larou tedy nyní stojí obrovský drak. Nezmůže se však na nic víc než chodit kolem a chrlit na Laru oheň. Je tedy třeba se ohni vyhnout útíkáním, nebo se schovat za sloup. Další potíž je v tom, že drak nepodlehne Lařiným střelám. Na chvíli jej odrovnají, ale nezabijí jej. Střílejte tedy do něj vším, co máte, a až bude drak vyvalený na boku, přiběhněte k jeho hrudi a vytáhněte mu z těla dýku Xianu. Z draka pak už zbudou jen kosti.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.