Tomb Raider II: Golden Mask - Levely

10. července 2018 v 17:07 | Natla Dahmer
I když se jedná o rozšíření pro druhý díl Tomb Raideru, tak Golden Mask má svůj vlastní příběh, který není nijak propojený s honem za dýkou Xianu. Nejdou po nás ani Fiamma Nera (více méně), ale společnost jménem A.V.A.L.A.N.C.H.E. Ta je Fiamma Nera podobná, protože jak Lara, tak i oni mají zájem o hlavní artefakt, o Tornarsukovu masku. Levely jsou zprvu zasazený do chladného prostředí, až v pozdějších levelech se zdánlivě oteplí.
V každém levelu bez výjímky jsou tři secrety - zlaté mince, zlatá cihla a zlatá lebka.

THE COLD WAR
Lara elegantně vystoupí ve vzduchu z helikoptéry a začátek levelu začíná v zimné vodě mezi ledovci. Hned tam Lara narazí na žraloka. Přes zamrzlou jeskyni a důlní základnu, se Lara musí dostat do Sovětského zařízení. Cestu jí však skříží žoldáci z A.V.A.L.A.N.C.H.E., a to se samopaly, i na sněžných skútrech. Také zde Laru pozdrží orlové a sněžní leopardi. Lara ale nepotká jen nepřátele. V jeskyni totiž narazí i na duše již dávno mrtvých Eskymáků. Další bonus je projížďka na sněžném skútru. Jen je třeba vyvarovat se propastem.
SECRETY: 3

FOOL'S GOLD
Lara se dostává do starého Sovětského zařízení. Komplex je zchrátralý a zrezlý, a také zasněžený a zmrzlý. Zdi jsou lemovány portréty gruzínského revolucionáře a politika jménem Josif Vissarionovič Džugašvili, který je celosvětově známý jako Stalin. Při zkoumání budovy, se Lara potýká s žoldáky a s jejich dobrmany, ale narazí i na drobnější nepřátele, jako jsou krysy a vrány. U konce se dostanete do jeskyně, jejíž zdi jsou pomalované různými obrazy. Tato jeskyně vede do dalšího levelu.
SECRETY: 3

FURNACE OF THE GODS
Po několika pastech v jeskyni, Lara konečně najde Tornarsukovu masku. Po cestě napříč oblastí, Lara objeví řeku s roztaveného zlata. Zlato je však smrtící, takže opatrně. Lara musí vyšplhat po velké, starobylé budově, a poté zase dolů, do jámy k obětním klecím. Jen tak najde cestu dál. Po cestě narazíte na různá nebezpečná zvířata, konkrétně na žoldáky, vlky, medvědy, a drobnější havěť, jako krysy, vrány a sumce.
SECRETY: 3


KINGDOM
Lara se dostává do příjemného, ale stále chladného prostředí. Nebe je rozedněné, rostou zde stromy a další rostliny. Ale pořád je tady žhavé zlato, do kterého jistě nechcete skočit - ovšem, pokud nejsem zvědaví, co se stane...jen se napřed asi uložte. Zdejší les obývají seskvečové, nebo-li bigfooti. Potkáme zde i mírumilovné Eskymáky, a ne tak mírumilovné jaguáry. K párty se připojí i žoldáci z A.V.A.L.A.N.C.H.E. V tomto levelu, Lara musí použít Tornarsukovu masku. Tím osvobodí Strážce království. Abyste dokončili level, musíte onoho strážce zabít. Můžete si to s ním vyřídit hned, jak se vyřítí ven, anebo můžete vběhnout do jeho kobky, pákou zvednou zlatý most, dostat se na druhou stranu onoho mostu a tam zatáhnout za páku. Most spadne a Strážce zůstane buď na druhé straně nebo spadne dolů do jámy. Shora jej pak můžete vklidu sestřelit. Je to jen na vás.
SECRETY: 3

NIGHTMARE IN VEGAS
Tento bonusový level odemknete, pokud najdete všechny secrety v předchozích levelech. Nacházíme se v hotelu ve Vegas a naším úkolem je, očistit oblast od nepřátel. A.V.A.L.A.N.C.H.E. se spřáhli s Fiamma Nera a rozhodli se, že se zajedou podívat, jak se Laře daří. Krom nich se na scéně objeví i dva Tyrannosauři Rexové, Strážce a Winston (ne, Winston není boss. Nesvlékne si frak, aby odhalil svaly, a nezačne na nás házet hrníčky a mlátit nás táckem. Winstona musíme ochránit). V hotelu navštívíme Lařin pokoj, koncertní síň, krytý bazén, výstavu exotických květin, dvůr, a budeme se moci podívat i před hotel. Level končí, jakmile zabijete Strážce, se kterým jste měli tu čest již v Království.
Na tomto levelu je zajímavé, že jsou dva způsoby, jak si ho vyložit. První verze je taková, že si Lara po svých dobrodružstvích vyrazila na dovolenou do Las Vegas, ale někteří jí prostě nechtěli dát pokoj a došli si pro ni až do hotelu, kde pobývala. A tak se Lara vydala hotel vyčistit. Druhá verze je taková, že celý level je jen Lařin sen, jen noční můra, která se jí zdá.
SECRETY: 3
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.