Rise of the Tomb Raider Extreme - 2. část

10. srpna 2018 v 10:11 | Natla Dahmer |  Rise of the Tomb Raider - Moje screenshoty
Skončila jsem u Sovětského zařízení a teď se vydávám na jeho průzkum.

Pokladů je kolem dokola dost.

A rozhodně si nesmím nechat ujít skrytou hrobku.První mise, kterou můžeme přijmout. Dá nám ji muž, který před našimi zraky zabije dva vojáky Trinity - ten se vždy poflakuje v domě u tábora, kde vojáky zabil/záznamový tábor. Musíme najít pět vysílačů a zničit je. Když se pak vrátíme k muži, dá nám odměnu - šperhák. Občas se stane, že muž není na místě, kde má být. V tom případě stačí sednout k ohništi, rychlým cestováním se přemístit do tábora v jiné oblasti, a pak se zase vrátit. Muž už by zde měl být.

U těžkých obtížností si musíme ohně sami rozdělávat. Naštěstí je kolem dokola dost stromů. Dalším štěstí je, že oheň už zůstane hořet do konce hry, a nevyhasne jako v Endurance.

Je dobře, že mám dost materiálu na to, abych Laře mohla prohloubit kapsy.


Rychlé cestování se kolikrát hodí, když máte nějaké resty v jiné oblasti. Tady, při zkoumání Sibiřské divočiny, mi podnebí velmi připomnělo zimu v dětství. Plno lesklého sněhu a oranžové, zapadající slunce. Už aby byla zima.

Šperhák je velice užitečný.

V budově na vrcholku skály narazíme na muže Trinity, který však není úplně věrný. To Laře ale nevadí, protože u sebe má zboží na prodej. Plno užitečných věcí, avšak nic není zadarmo.

Jelikož u sebe zrovna nemám moc, ale mám chuť utrácet, vždy si okamžitě koupím "urychlovátko" na lana.
Tady ten oheň už tady hořel.

A vzhůru do přestřelky.

Po útěku z Gulagu na nás čeká pár dalších misí. Jednu z nich, poté co se dostaneme dolů ze skály, nám zadá zraněný muž z údolí - Pozůstalý. Žádá nás, abychom pro něj vyčistili jeskyni od vlků.

To vypadá hodně hrůzostrašně.

Po splnění mise se muž vydá do jeskyně. Předtím nám však ještě dá zaměřovač na pistoli.

Když se za mužem později vrátíte do jeskyně, bude mít malou společnost. Spolu budou kutit pikle a dají Laře další úkol. Ten však prozatím vynechám, protože odměnou je tlumič na pušku a já mám zvuk pušky ráda.

Další misi pro nás však má i Pozůstalý v záznamovém táboře.

Musíme najít cestu do vězení a osvobodit tam dva zajaté Pozůstalé. Za odměnu pak dostaneme infiltrátorský oblek.

A jelikož se Lara z plechovek a rudy naučila dělat bomby, dalo se toho využít ke zkoumání zatarasených jeskyň. Další pomocnou věcičkou je střelba do kanystru s benzínem. Ještě jednou možností je granátomet, když už máte pušku a pokud na něj máte.


BAF!

Pozůstalý v záznamovém táboře pro nás má ještě jednu, poslední misi. Musíme najít zatoulaného ptáka, sestřelit ho, a vrátit se se správou, kterou pták nesl. Pták sedí na dřevěném oblouku s rudou hvězdou u nedalekého domu. Rychle jej zabte, nebo uletí pryč a budete jej pak muset hledat jinde. Odměnou je úprava brokovnice, kterou zatím stejně nemáme a dlouho mít nebudeme - pokud si ji nekoupíte od vojáka.

Poslední misi od muže z jeskyně si nechám na pak. Opravdu nechci svou pušku zničit tlumičem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.